Interiér

Žiarivé okná a #Uprataný domov: dokonalá kombinácia

Umývanie okien a lesklých povrchov nepatrí k zrovna najobľúbenejším činnostiam. Ale aj to sa dá zľahčiť a to bez toho, aby ste museli vytvárať akrobatické kúsky. Handra a okena patria do minulosti, dnes už máme iné možnosti. Ako teda zabezpečiť, aby ste cez vaše okná vždy dobre videli a pri ich čistení sa priveľmi nenatrápili?

Využívajme moderné výdobytky techniky

Ak chcete, aby sa vaše okná leskli čistotou, odporúčame ich čistiť aspoň raz za 2 týždne (do úvahy však berte aj ročné obdobie a počasie). Ak ale chcete docieliť naozaj pekný výsledok a s minimom práce, potrebujete niečo, čo vám pomôže.

Čistič okien Kärcher VW 2 Premium je pohodlný spôsob, ako celú túto činnosť absolvovať. Tento prístroj v podstate funguje ako stierka, ale kombinuje ju s odsávačom vody, takže po použití okná zostávajú lesklé a bez akýchkoľvek stekajúcich kvapiek. Využiť sa môže aj na čistenie obkladačiek, ktoré tak nemusíte prácne umývať handričkami. Tie je dobré pretrieť cca raz za týždeň, čím ich udržíte v dobrej kondícii.

Čerešničkou pritom je, že k prístroju v rámci limitovanej edície dostanete aj účinný čistiaci prostriedok a sprejovú fľašu s návlekom z mikrovlákna. Na jedno nabitie pokojne umyjete všetky okná v dome alebo v byte (ak, samozrejme, doma nemáte skleník).

Prebehnite aj sprchový kút

Ak doma máte tvrdú vodu, sprchový kút sa ľahko môže stať veľmi odpudivým miestom na život. Stopy po vodnom kameni na skle sú obzvlášť škaredé a spoľahlivo znehodnocujú celé okolité prostredie. S okenným vysávačom sa dajú pekne prebehnúť aj sklenené tabule sprchového kútu. Rovnako ho však môžete využiť aj na ďalšie sklenené plochy, ktoré potrebujete zbaviť nečistôt.

Volám sa Lujza a myslím si, že upratovanie je sexi. Majte doma #UPRATANÉskarcherom a čítajte aj ďalšie rady zo sveta upratovania, ktoré pre vás chystáme.