Umývanie okien a lesklých povrchov nepatrí k zrovna najobľúbenejším činnostiam. Ale aj to sa dá zľahčiť a to bez toho, aby ste museli vytvárať akrobatické kúsky. Handra a okena patria do minulosti, dnes už máme iné možnosti. Ako teda zabezpečiť, aby ste cez vaše okná vždy dobre videli a pri ich čistení sa priveľmi nenatrápili?

 

Využívajme moderné výdobytky techniky

 

Ak chcete, aby sa vaše okná leskli čistotou, odporúčame ich čistiť aspoň raz za 2 týždne (do úvahy však berte aj ročné obdobie a počasie). Ak ale chcete docieliť naozaj pekný výsledok a s minimom práce, potrebujete niečo, čo vám pomôže.

 

Čistič okien Kärcher VW 2 Premium je pohodlný spôsob, ako celú túto činnosť absolvovať. Tento prístroj v podstate funguje ako stierka, ale kombinuje ju s odsávačom vody, takže po použití okná zostávajú lesklé a bez akýchkoľvek stekajúcich kvapiek. Využiť sa môže aj na čistenie obkladačiek, ktoré tak nemusíte prácne umývať handričkami. Tie je dobré pretrieť cca raz za týždeň, čím ich udržíte v dobrej kondícii.

 

Čerešničkou pritom je, že k prístroju v rámci limitovanej edície dostanete aj účinný čistiaci prostriedok a sprejovú fľašu s návlekom z mikrovlákna. Na jedno nabitie pokojne umyjete všetky okná v dome alebo v byte (ak, samozrejme, doma nemáte skleník).

 

Umývanie okien s Kärcher-WV 2

 

Prebehnite aj sprchový kút

 

Ak doma máte tvrdú vodu, sprchový kút sa ľahko môže stať veľmi odpudivým miestom na život. Stopy po vodnom kameni na skle sú obzvlášť škaredé a spoľahlivo znehodnocujú celé okolité prostredie. S okenným vysávačom sa dajú pekne prebehnúť aj sklenené tabule sprchového kútu. Rovnako ho však môžete využiť aj na ďalšie sklenené plochy, ktoré potrebujete zbaviť nečistôt.

 

Volám sa Lujza a myslím si, že upratovanie je sexi. Majte doma #UPRATANÉskarcherom a čítajte aj ďalšie rady zo sveta upratovania, ktoré pre vás chystáme.