Interiér

Zážitky z pracovne: ako ju zbaviť prachu?

V jednom z posledných článkov ste sa mohli dozvedieť, že sa mi veľmi rýchlo blíži termín vystúpenia a ja sa chtiac-nechtiac musím naučiť desiatky strán textu. Ešte stále nie som dostatočne pripravená, priznávam sa. Ale človek si musí robiť aj pauzy a preto som tú dnešnú využila na pretriedenie kancelárskych potrieb a nákup nových.

Raz za čas vytriediť kancelárske potreby je super

V prvom článku zo seriálu o udržiavaní pracovne som vypratala police a vo veľkom používala parný čistič na dezinfekciu políc, stolov a zeme. Dnes, keďže som si dala tak dve hodinky voľna, vybehla som s deťmi do papiernictva a nakúpila nové zásoby kancelárskych potrieb, aby bolo kam a čím si robiť poznámky. Keď ich prinesieme domov, zároveň pretriedim tie staré a police dám definitívne do „pucu“!

Doma sa okamžite púšťame do práce

Skriňu s vnútornými policami, na ktorú som predtým nepoužila parný čistič, som dnes pokrstila vysávačom. S rodinou sme si po dlhšom čase urobili radosť práve týmto pomocníkom. Vysávač Kärcher VC 3 je bezvreckový a je to naozajstný silák. Teším sa z toho najmä ja, lebo kedysi mi aj s ohľadom na ekológiu a financie prekážalo neustále kupovanie vreciek na špinu. Takto stačí nádobku vysypať a je to.

Deti zvykli byť zhrozené už len z toho, keď som vysávač zapla. Nie v tomto prípade. Kärcher je tichý a má aj HEPA 12 filtre, ktoré vytvárajú bezpečné prostredie aj pre deti, keďže odfiltruje akýkoľvek peľ a alergény. A vďaka nadstavcom som sa dostala aj do tých najmenších škár.

Veci dáme na miesto a je to!

Nové kancelárske potreby pekne umiestnim tam, kam patria, a pretriedim tie staré. Mám rada dobre a rýchlo odvedenú prácu. A nielen ja, ale aj celá moja rodina. Je načase zmeniť zaužívané spôsoby upratovania aj u vás doma. Uvidíte, že vám bude lepšie!