Výhody robotickej kosačky Karcher RLM 4 - blog
Upratané doma

Aké výhody má robotická kosačka Kärcher RLM 4?

Kosenie prešlo za posledné desaťročia rýchlym vývojom. Od ručných kôs, cez benzínové a elektrické kosačky, až po dnešných robotických pomocníkov. Kde sú tie časy, keď sme museli s kosačkou behať po celej záhrade? Dnes vám stačí vyložiť si nohy a pozerať sa na to, ako technológie dokážu pomôcť ľuďom. Aké výhody má robotická kosačka Kärcher RLM 4

Čím vás robotická kosačka najviac poteší?  

Medzi hlavné výhody robotickej kosačky patrí, samozrejme, pohodlie, ktoré vďaka nej získate. Nemusíte však robiť kompromisy medzi pohodlnosťou a kvalitou kosenia, ktorú získate. Vymedzený priestor, ktorý sa má kosiť, stačí označiť priloženým vymedzovacím drôtom. V rámci tohto priestoru bude kosačka náhodne kosiť trávnik.  

Robotická kosačka Karcher RLM 4 v záhrade

Najlepšie na tom je, že vás nečaká žiadne vyhadzovanie odpadu. Robotická kosačka Kärcher RLM 4 totiž trávu kosí nadrobnučko. Posekanú trávu necháva za sebou, čím sa vytvára prírodné hnojivo. Kosačka sa pohodlne dostane do každého kúta, a to vďaka špeciálnym vymedzovacím vstupným bodom, ktoré sa dajú individuálne nastaviť. Prekážkou nie sú ani úzke miesta so šírkou aspoň 60 centimetrov.  

Robotická kosačka RLM 4  od Karcher

Nebojte sa dopravných nehôd 

Tento šikovník sa poľahky dostane do 45-stupňových stúpaní – má totiž pogumované kolesá a dobrú priľnavosť. Pri kolízii sa automaticky mení smer jazdy a pri nadvihnutí stroja sa nože zastavia, čo eliminuje akékoľvek riziko úrazu. Ak sa bojíte ukradnutia tohto mimoriadneho stroja, nebojte sa. Je tu pohodlný displej, na ktorom sa dá nastaviť PIN kód a dokonca aj alarm. Je to skoro ako také druhé auto.

Robotická kosačka RLM - mobil

Samozrejmosťou je nastavenie automatického spustenia kosenia, výšky strihu trávy a tiež drobné, ale mimoriadne pohodlné výhody tejto kosačky. Napríklad kalené nože s dlhou životnosťou je možné po opotrebení otočiť a získať tak ďalších pár týždňov alebo mesiacov kosenia bez potreby ich výmeny.  

Keď sa kosačka vybije, automaticky zamieri do jej nabíjacej stanice, takže máte o ďalšiu starosť menej. Čo viac, ako menej zbytočnej práce, si človek môže vo svojej záhrade priať?