Exteriér

Volám sa Lujza a nie som lenivá, len mám rada pohodlie v záhrade… Čo na to môj manžel?

Záhrada je pre mňa oáza pokoja a radosti. Celú zimu sa neviem dočkať, kedy si ľahnem na moje obľúbené ležadlo. Ku krásnej záhrade ale patrí aj krásny anglický trávnik, aby som sa aspoň trochu cítila ako v Buckinghamskej záhrade. 🙂

Automatické zavlažovanie je cesta k pohodliu

Pri tvorbe záhradky mi s ňou pomohol záhradník, teraz sa o všetko radšej staráme s manželom. A rovnako aj o zavlažovanie. Pretože sa nám ale nechcelo dennodenne trávu polievať našimi silami, zaobstarali sme si automatický zavlažovací systém Kärcher.

Smola, že je pondelok a ja musím bežať do práce. Ešteže mám manžela, ktorý mi celé zavlažovanie nastavil tak, že sa o nič nemusím starať. Celé to funguje úplne jednoducho. Na stene máme namontovaný časovač a v zemi zapichnuté špeciálne čidlá. Tie sledujú vlhkosť v zemi a podľa toho dávkujú vodu. Všetko mi teda funguje plne automaticky.

V práci sa cez deň nemusím báť toho, že sa mi počas dažďa zapne zalievanie, pretože sa jednoducho nezapne. A keby niekedy môj všetečný sused chcel čidlá ukradnúť, nemôže: viem si ho zamknúť zámkom.

Sama si môžem nastaviť aj smer a prúdenie zavlažovania a predtým ho nevypínať. Stačí, keď k nemu prídem a zakryjem prúd vody ochrannou krytkou. Nastavím trysky a hneď vidím, či sú nastavené tak, ako chcem ja.

Čo ma čaká po príchode domov?

Podvečer konečne prichádzam domov a teším sa, ako si vychutnám aspoň zopár lúčov slnka na záhradke. Tráva je krásne zaliata – aj keď manžel zistil, že sa v čidlách vybila batéria. Lenže toto zariadenie si nastavenie pamätá, aj keď je vybité. Wow.

Na niektoré plodiny je potrebný veľmi jemný prúd vody. Na to mám štvorcový zavlažovač Kärcher OS 5.320 SV. Viem si tu nastaviť aj extra jemný prúdik vody, aby moje cenné plodiny zostali nepoškodené.

Zavlažovanie záhrady

Mám rada prírodu, preto šetrím vodu

Doma mám aj poloprofesionálne čerpadlo vody Kärcher BP 7 Home & Garden. Tie dokážu na polievanie čerpať vodu zo studne, čím šetrím nielen peniaze, ale aj životné prostredie. Toto čerpadlo má dva vývody – naraz tak môže čerpať vodu na polievanie a na pranie. Zároveň sa samo vypína a zapína podľa toho, ako si to zavlažovanie želá. Mám tak ušetrený ďalší cenný čas.

Na leto nemôžu chýbať ani hadice!

Už aj tohtoročné májové teploty mi dovoľujú ovlažovať sa hadicou. Preto občas schytím tú moju a razom je zavlažená nielen záhrada, ale aj moja rodinka. Tak, a na dnes už iba odpočinok na záhradke, v záhrade mám totiž #UPRATANÉ.

Sledujte aj nabudúce www.uprataneskarcherom.sk a uvidíte, že aj váš domov bude nádherný.