Interiér

Viete, čo je najkrajší pocit na svete?

Mám rada domáce práce, ale iba vtedy, ak mi idú od ruky. Naša aktuálna rekonštrukcia kuchyne mi tak opäť pripomenula, aké dôležité je používať pri práci vhodné pomocné zariadenia. V poslednom článku ste sa mohli dočítať, ako jednoducho som po rekonštrukcii kuchynskej časti domu umyla obklady, okná a ďalšie sklenené plochy. Dnes je ale na pláne napĺňanie novej kuchynskej linky novým riadom. A to je pocit na nezaplatenie!

Prvým krokom je dezinfekcia

Naša nová kuchyňa ma stála veľa prípravy, vyberania, rozhodovania a nekonečného premýšľania. Napokon som si však vybrala, a verím, že dobre. Aby som ju však mohla spolu s rodinou začať používať, treba všetko vydezinfikovať a pripraviť na to, aby sa mohla stať domovom pre naše riady.

Najlepším spôsobom dezinfekcie je použitie parného čističa Kärcher SG 4/4, ktorý dokáže odstrániť takmer 100 % nečistôt a baktérií bez použitia čistiacich prostriedkov. Deťom ani nám tak nič nehrozí. Keď sa mi počas čistenia minula voda v nádrži, mohla som ju ľahko priamo počas používania doplniť. Parný čistič sa najlepšie používa na pracovnú dosku, dres, varnú dosku a rúru.

Výborné je ale aj to, že po dezinfekcii novej kuchynskej linky som sa mohla pustiť aj do čistenia ďalších priestorov domu. S týmto pomocníkom to ide naozaj ľahko.

Silu pary môžem prispôsobiť podľa povrchu

Za nepoužitie chémie pri čistení je vďačné nielen zdravie nás, ale aj povrchov, ktoré sú čistené. Len si to predstavte – vôbec som sa nemusela zdržiavať kvapkaním chemických prípravkov, ktoré ničia ruky, smrdia a treba ich viackrát zmývať čistou vodou.

Je to jednoducho skvelé ušetrenie času, čo ocení každá alebo každý, kto občas niečo takéto potrebuje doma spraviť. Celý prístroj sa pohodlne drží, preto tu nebola potrebná ani manželova asistencia. On sa radšej venoval iným veciam, čo mi pri upratovaní mimoriadne vyhovuje. Aj tak som ušetrila viac času.

Nuž, a čo nasledovalo? Vybaľovanie škatúľ s riadom zo starej kuchyne a jeho pomalé, ale svedomité ukladanie do vydezinfikovanej a čistej kuchynskej linky. A čo bude najbližšie? Vydezinfikujem a poriadne vydrhnem nové dlažby, na ktoré si doma budeme najbližšie týždne zvykať. Sledujte aj nabudúce www.uprataneskarcherom.sk.