Exteriér

#UPRATANÉ v záhrade: najkrajšie momenty v krásnej záhradke

Volám sa Lujza a milujem záhradu. A záhrada miluje mňa! Ale iba vtedy, keď sa o ňu naozaj dobre starám. Preto som si dnes pre vás pripravila zopár rád, ako si zo záhrady spraviť miesto plné dobrej atmosféry, na ktorom zažijete krásne chvíle. Slnečné dni sú tu, preto ich treba naozaj naplno využiť.

 

Ako sa v záhrade cítiť dobre?

 

Jeden deň na začiatku jari som si vyhradila na to, aby som záhradu dala do poriadku. Počas zimy totiž záhradka zažíva nájazd zlého počasia a špiny. Vysoká vlhkosť sa odráža na vzniku blata, machu a ďalších nečistôt, ktoré veľmi zle vyzerajú. Na pomoc som si ale zaobstarala vysokotlakový čistič Kärcher. Dokáže presne to, čo od neho potrebujem: ušetriť mi kopu času a námahy.

 

Čo sa dá vyčistiť tlakovým čističom?

Pomocou obyčajnej vody a tlaku vie vysokotlakový čistič odstrániť zažratú špinu z takmer akéhokoľvek povrchu. Nezáleží na tom, či sa chcem zbaviť machu v škárach medzi zámkovou dlažbou alebo umyť záhradný nábytok. S jedným prístrojom môžem vyčistiť skoro všetko, čo sa v záhrade alebo pri dome bežne nachádza. A tak som to urobila aj v môj záhradný upratovací deň.

 

„Do pucu“ som takto dala aj detské šmykľavky a preliezačky, na ktorých sa deti mohli začať hneď hrať – umývanie je totiž bez chémie. Kärcher však robí radosť nielen mne, ale aj manželovi. Cez víkendy nasadí na vysokotlakový čistič špeciálny nadstavec, nastrieka čistiaci prostriedok a naše rodinné auto sa opäť krásne leskne. Žiadny saharský piesok nemá proti tlaku a vode šancu.

Rodinné aktivity môžu byť zábavné aj praktické

 

Aj moje deti najradšej idú niekam, kde sa môžu dosýta vyhrať. Na záhradke však dokážem spojiť príjemné s užitočným a navyše tomu celému dať aj výchovný charakter. Veci v záhrade čistím spolu s deťmi, ktoré sa tak učia čistote. Najlepšie na tom je, že sa pri práci vôbec nemusím stresovať.

 

Priamo na rukoväti mám ovládanie prístroja, takže sa pre zmenu jednej z troch stupňov sily tlaku nemusím ani len zohnúť. Práve možnosť zmeny tlaku umožňuje čistenie ako jemnejších, tak aj odolnejších častí záhrady. Mimochodom, bezchemické čistenie je dobré aj pre zem a prípadné pestované plodiny, ktoré tak nie sú ohrozované škodlivými látkami.

 

Krásna terasa akoby mávnutím prútika

 

Pretože mám veľmi rada návštevy, často na posedenia s priateľmi využívam aj terasu. A rovnako som návštevu čakala aj v tento upratovací deň. Plošný čistič T-Racer T 350 dokáže bez námahy vyčistiť veľké plochy, a to bez akéhokoľvek rozstrekovania vody. Najradšej na tom mám, že nemusím celú terasu spratávať – s plošným čističom sa vďaka rotačnému ramenu dostanem okolo terasového nábytku kamkoľvek. Využívam ho aj zvislo, na veľké plochy, ako je napr. garážová brána.

 

Deň je na konci a moja záhrada sa leskne čistotou. To, čo mi kedysi dávno trvalo aj niekoľko dní, teraz zvládnem za pár hodín. Rada si život robím pohodlnejším miestom. Vďaka ušetrenému času na upratovaní mi ho zostane viac na trávenie chvíľ s rodinou.

 

Dúfam, že som vám aj týmito radami pomohla z vašej záhrady spraviť krásne miesto pre život. Verím, že sa už tešíte na ďalšie na webe www.uprataneskarcherom.sk.