Interiér

#UPRATANÉ v šatníku: vdýchnite mu nový život, časť 1.

Úlohou tejto podstatnej súčasti domácnosti nazvanej šatník je dať domov nášmu oblečeniu a módnym doplnkom. Avšak pravidelné upratovanie v šatníku je toho základom – sám sa totiž neuprace a ani neudrží oblečenie prehľadne zoradené a usporiadané tak, aby ste nemuseli svoj obľúbený kúsok hľadať polhodinu. Táto úloha je teda na vás a Lujza, vám rada poradí, ako dať nový život tejto časti domácnosti. Sama je totiž milovníčkou oblečenia.

Venujte dostatok času príprave

Nalaďte sa do nálady a otvorte šatník. Čaká na vás príjemná úloha, a to povyberať všetko oblečenie a dať ho na jednu veľkú kopu. Sadnite si k nej a postupne ju celú preberte. Obnosený sveter, ktorý vás zohrieval počas chladných večerov, vyblednutá košeľa s fľakmi pod pazuchami, ktorú vám darovala mama alebo tričko s dierou, ktorú sa chystáte už rok vyhodiť… Je načase sa ich zbaviť.

Získajte dobrý pocit – darujte oblečenie

Oblečenie, ktoré vám už nerobí radosť, dajte do vriec a venujte charite. Tí, čo to potrebujú, sa potešia a vy ušetríte množstvo miesta na nové kúsky. Ak si uvedomíte, že máte príliš veľa kúskov z jednej kategórie oblečenia, každé z nich si oblečte a objektívne zhodnoťte, ktoré vám ešte dobre padnú – zvyšné darujte. Spoľahnite sa na intuíciu.

Môj šatník, môj hrad

Keď už upratujete, tak poriadne. Prachu v šatníku sa zbavíte napríklad pomocou šikovného vysávača Kärcher VC5, ktorý v ňom môže byť aj trvalo umiestnený. Vďaka tomu, že sa dá pekne poskladať, ušetríte cenné šatníkové miesto. Je bez vreciek, takže nehrozí žiadna pravidelná výmena a nahromadená nečistota. Uvidíte, že vášmu oblečeniu sa bude v čistom šatníku dýchať oveľa lepšie. A je to aj bezpečnejšie, ak ste alergik.

Viac tipov sa dočítate už čoskoro v druhej časti článku. 🙂