Interiér

#UPRATANÉ s Lujzou v pivnici: Ide to aj jednoducho a rýchlo.

Sťahovanie je vždy náročná vec, ktorá zasiahne životy všetkých členov domácnosti. Rovnako to bolo aj u mňa. Keď sme byt vymenili za dom, rýchlo sme zistili, že niektoré veci, ktoré sme v byte mali radi, do domu akosi… nepasujú. Preto sme čo-to odložili do pivnice. Hoci odvtedy už pár mesiacov ubehlo, na poriadne upratovanie som si našla čas až teraz.

Aj pivnica si zaslúži byť čistá

Pivnica – to je raj pavúkov a chrobáčikov. Na tie teraz ale skúsim radšej zabudnúť a na pomoc pri prvom, hrubom upratovaní pivnice, si vezmem aku metlu Kärcher KB 5. Po presunutí všetkých nepotrebností na záhradu nasleduje odstránenie hrubej špiny. Aku metla je na toto perfektnou spoločníčkou, a to najmä preto, lebo je hneď poruke a má aj vysoký výkon.

Použitie aku metly

Je to ako s metlou, ibaže omnoho lepšie

Viete si predstaviť metlu, ktorá by upratovala takmer sama? Presne takou je táto aku metla. Vďaka tomu, že je poháňaná batériou, nemusím sa starať o žiadne káble. V stiesnenom priestore pivnice ide navyše o veľmi vhodný doplnok upratovania, pohodlne totiž zmetiem špinu aj medzi stoličkami, pod nábytkom, prípadne aj na schodoch a pri okrajoch. Dvojitý kĺb to jednoducho istí.

Zaujímavosťou, ktorá prekvapila dokonca aj mňa, je automatické zapnutie a vypnutie podľa uhľa rúčky, kvôli zapnutiu sa nemusím teda ani zohnúť. Univerzálna kefa vo vnútri aku metly dokáže zmiesť špinu rovnako z tvrdej podlahy, ako aj z koberca.  Na tvrdých podlahách pritom dokáže zametať dokopy až 30 minút, čo na našu pivnicu bohato stačí.

Špinu som po dokončení jednoducho vytiahla zo zásuvky v boku prístroja a vysypala do koša na smeti, pričom moje ruky zostali krásne čisté. Tomuto sa hovorí inteligentné upratovanie!

Metla nadovšetko

Túto metlu si však pravidelne beriem aj hore do domu, kde ju z času na čas použijem na podlahy. Je dobré mať veci rýchlo k dispozícii. Čítajte aj budúce pokračovanie môjho upratovania pivnice na www.uprataneskarcherom.sk.