Interiér

UPRATANÉ v  šatníku: vdýchnite mu nový život, časť 2.

Ak máte v  šatníku uložené aj šperky, raz za čas ich „prebehnite“ parným čističom. Novinka Kärcher SC3 EasyFix Premium je rovnako skladná ako jej kolega – vysávač. So špeciálnymi nadstavcami sa vaše šperky budú znova lesknúť a  zmizne z  nich aj 99,99 % bežných baktérií. Iba vďaka pare, bez akýchkoľvek chemikálií, ktoré by im mohli uškodiť. Dávajte si ale pozor na veľmi cenné kúsky, prípadne bižutériu: sila pary by mohla rozpustiť prípadné lepidlo alebo šperk inak poškodiť. Takže hlavne s citom.

Čo a  kam v šatníku?

Správne zoradenie je alfou a  omegou úspechu pri upratovaní šatníka. Na horné police preto umiestňujte sezónne veci, ako sú klobúky alebo príslušenstvo plážových inžinierov (ak samozrejme nebývate niekde v  Miami). Dobrou pomocníčkou je tyč na zavesenie vecí. Zaveste na ňu oblečenie od najväčších po najmenšie – od kabátov, cez vetrovky, košele, až po krátke sukne alebo nohavice.

Skúste si nájsť systém aj v  tom, aký typ oblečenia do ktorej časti umiestnite v  rámci zásuviek. Tie vrchné môžu obsahovať oblečenie určené na hornú stranu tela a  spodné zase na spodnú. Všetko si tak lepšie zapamätáte.   Čo sa dá, poskladajte a  uložte do políc čo najskladnejším spôsobom. Na spodnej strane šatníkovej skrine (alebo v  rohoch, ak máte walk-in šatník) nájdu svoj domov napríklad spomínaný vysávač alebo iné zariadenia.

Povestnou čerešničkou na torte je potom miesto na vnútornej strane dverí šatníka (ak nie sú posuvné). Môžete si na nich spraviť výzdobu rôzneho charakteru, dať si tam fotky, ktoré vám pripomenú príjemné chvíle alebo čokoľvek iné. Urobte si zo šatníka príjemné miesto – veď oblečenie je to, čo nás navonok po celý deň reprezentuje. A  preto by sme sa oňho mali starať dôkladne a pravidelne.