Leto sa rozbehlo na plné obrátky a okrem vysokých teplôt na nás útočí túžba vybehnúť k vode alebo niekam na dovolenku. To všetko čaká aj mňa a moju rodinu, na tohtoročné leto sme si však naplánovali ešte niečo: rekonštrukciu kuchyne.

A pretože to chceme mať „z krku“ ešte pred dovolenkou, už pred pár týždňami som všetko dojednala so stolármi. Rekonštrukciu kuchyne tak prežívam dvojnásobne – nielenže sa teším na novú linku, ale aj na to, že bude všetko čisté. A položia mi aj nové podlahy!

Keď je stará kuchyňa vonku, na rade sú podlahy

Nové podlahy sme sa rozhodli do kuchyne dať preto, aby sme si domov viac zútulnili. Po položení však boli zaprášené a špinavé. A preto nastal čas to tu poriadne vydrhnúť. Keďže po takýchto väčších zásahoch zvykne zostať veľa neporiadku, moji dnešní pomocníci sú z profesionálneho radu strojov Kärcher. Manžel ich zohnal v Kärcher požičovni, za čo som mu veľmi vďačná.

Profesionálny mokro-suchý vysávač Kärcher NT 30/1 Tact L vysáva prach (alebo vodu) zo stavebných zásahov nielen extrémne silno, ale aj rýchlo a bezpečne. A  preto, že má takú silu, je aj robustne konštruovaný. Čistenie je efektívnejšie, pretože sa tu nachádza aj systém automatického oklepu filtra. Tento proces pritom prebieha mimoriadne ticho, takže vám nehrozí ani preľaknutie.

Po celé štyri dni, počas ktorých trvala rekonštrukcia, tento silák udržiaval náš domov bez prachu (zachytí až 99 % prachových častíc), čo sme ocenili nielen my a páni stavbári, ale hlavne naše deti. S týmto vysávačom je vďaka ergonomickému príslušenstvu práca veľmi pohodlná a nenáročná, čo som od profesionálneho vysávača nečakala.

Keď rekonštruujete, stavte na kvalitné stroje

Rekonštrukcia, či je malá alebo veľká, si žiada aj adekvátne silné zariadenia. Profesionálne čistiace stroje Kärcher nám po celý čas aktívne pomáhajú, takže nám celý proces netrvá tak dlho. A to každý, kto už niekedy niečo podobné zažil, ocení.

V mojom druhom júlovom článku sa dozviete, ako po rekonštrukcii (alebo počas nej) udržať čisté aj okná, obklady alebo zrkadlá. Sledujte aj naďalej www.uprataneskarcherom.sk.