Interiér

#UPRATANÉ s Lujzou: detská izba čistá ako nikdy predtým

Je zaujímavé sledovať, ako sa deti starajú o svoju izbu. Niektoré nedovolia, aby sa na zemi len tak niečo povaľovalo, ale väčšina detí ide skôr cestou „čo oči nevidia, srdce nebolí.“ Často tak upratovanie spočíva v nahádzaní čo najviac vecí niekam do útrob skrine, aby bolo aspoň na pohľad upratané. Vy však chcete viac. Náš najnovší článok # UPRATANÉ s Lujzou vám k tomu určite dopomôže.

Svet podľa detí

Dbajte na to, aby detská izba v rámci možností vyzerala čo najviac podľa vašich detí. Ak teda milujú kone, nechajte im ich obľúbené plagáty. Zároveň však zdôraznite, že ak chcú, aby to u nich v izbe vyzeralo tak ako sa im to páči, musia si v nej udržiavať poriadok. To znamená pravidelne utierať prach, vysávať a prípadné nečistoty si po sebe ihneď odniesť.

Požičajte im pomocníkov

Ak chcete, aby deti upratovanie bavilo, nemôžete ich nechať napospas obyčajnej prachovej utierke. Zaobstarajte si prístroje, ktoré nielen vám, ale aj im pomôžu udržať si svoj poriadok. Perfektnou voľbou sú parné čističe Kärcher SC, ktoré deťom umožnia čistiť svoje kráľovstvo takmer bez námahy a ktoré im zaistia bezpečné prostredie. A kto najviac miluje nenamáhať sa, ako decká?

Hračky by po hraní mali ísť „spať“

Naučte deti, aby si po hraní hračky odložili do špeciálnych škatúľ. Menším deťom to objasnite tým, že hračky by si po dohraní sa mali ísť oddýchnuť. Tým väčším zase postačí jednoduchá a dobromyseľná vyhrážka – ak si hračky neodpracú, budete ich musieť na pár dní schovať tak, že ich nenájdu. Uvidíte, že razom budú odložené.

Dezinfekcia je dôležitá

Deťom sa najlepšie hrá na kobercoch, ktoré sú však zároveň živnou pôdou pre baktérie a prach. Aspoň raz za mesiac prebehnite koberce tepovačom-extraktorom, akým je napr. prístroj Kärcher Puzzi 8/1 C. Vďaka nemu spoľahlivo odstránite akýkoľvek prach, čím sa vyhnete vznikajúcim alergiám, ktoré na deti rady sadajú.

Zakričte si s deťmi #UPRATANÉ! a zvládnite to ľavou zadnou aj vy. 🙂