Interiér

Tepovanie koberčekov ľahko a rýchlo aj v kúpeľni

Koberčeky v kúpeľni u nás dosť trpia – samá voda, občas nejaký ten sprchovací gél, útoky baktérií z ponožiek a celkovo z vlhkého prostredia… preto si aspoň raz za čas určite musia dopriať poriadnu tepovaciu terapiu. Najlepšie si poradíte s domácim tepovačom, ktorý ich zbaví každého kúska nečistôt. V mojom prípade si treba poriadne pohnúť, dôležitá návšteva až z USA mi príde už zajtra.  

Ako sa dajú rýchlo tepovať kúpeľňové koberčeky?  

Tepovač-extraktor Kärcher SE 5.100 funguje naozaj veľmi jednoducho a aj ja, žena, vďaka jeho sile nemám problém s poriadnym tepovaním. Tepovač najprv pod tlakom dostane vodu až do posledného vlákna v koberčeku, pričom voda sa spolu s nečistotami následne späť odsaje do nádoby v tepovači. Takýto tepovač je super aj pre alergikov, čiže aj pre mňa.  

K prístroju som si zaobstarala aj tepovaciu hubicu na čistenie čalúnenia, s ktorou je radosť pracovať. Rada sa pozerám na to, čo všetko sa mi podarilo z kobercov dostať. Tepovač má jednoduchú rúčku pre ľahkú prepravu a vďaka inovatívnemu systému sú koberčeky až o 50 % rýchlejšie suché. To sa mi obzvlášť hodí v dnešnej časovej tiesni.

Kde tepovač skladovať? 

Ja som si tohto šikovníka dala k sebe do šatníka, kde som mala naňho vyhradené miestečko veľkostne tak akurát. Všetky nadstavce sa pritom dajú pohodlne poodkladať priamo na zariadenie, takže nehrozia žiadne stratené hubice. Nedávno, pri výbere filtra zo stroja, som navyše zistila, že sa dá jednoducho a rýchlo vyberať, a to bez toho, aby som sa musela dotknúť akejkoľvek špiny. Niekto tu pri navrhovaní tohto zariadenia naozaj uvažoval.  

Myslím, že môžem s čistým svedomím povedať, že môj dom a kúpeľňa sú na návštevu pripravené. Už v najbližšom článku vyhlásim každomesačnú výzvu o before/after fotky uprataných miestností. Čítajte www.uprataneskarcherom.sk aj nabudúce.