Exteriér

Takto vyzerá upratovanie chaty po zime v podaní Lujzy

Chata je obľúbeným útočiskom mnohých Slovákov – vrátane mňa a mojej rodiny. A pretože všetci z času na čas radi vyrazíme do nášho útulného príbytku priamo v lone prírody, ten je potrebné z času na čas aj upratať. A dvojnásobne to platí, keď hovorím o upratovaní po dlhej zime. Ako začať a ako to celé zvládnuť s úsmevom?

Chatu po víkende zbežne upracem

Po každom našom výlete na chatu sa ju snažíme aspoň ako-tak dať dokopy. Veľké upratovanie ale zväčša robíme štyrikrát do roka, vždy pred začiatkom nového ročného obdobia. Nikdy som sa ale nevedela dokonalo zbaviť popolu, ktorý sa pomaly, ale isto, usádzal na všetkom možnom.

Zaobstarala som si preto vysávač popola Kärcher AD 4 Premium. Našťastie nie je určený iba na popol, takže vďaka nemu ušetrím kopu času. Po tom, ako povysávam celú chatu, napokon vysajem aj zvyšný popol z kozuba. Ten je tak super čistý a pripravený na ďalšie použitie.

Vysávanie popola z grilu

Bezpečnosť vždy a všade

Tento vysávač je nebezpečiu-vzdorný. Vyrobený je totiž z nehorľavých materiálov, nemusím sa teda báť požiaru. Navyše stlačením jedného tlačidla môžem pohodlne oklepať filter. Tento vysávač si poradí aj s naozaj veľkými nečistotami. Celý zásobník na špinu môžem pohodlne vyprázdniť bez nutnosti prísť s ňou do kontaktu, moje ruky tak zostávajú čisté.

Keď mi deti, manžel a mama pomôžu s celkovým odprataním zbytočností nahromadených počas leta a konečne ich donútim, aby si sadli a nezavadzali, púšťam sa do ďalších kútov. Vytiahnem parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix Premium. Poriadne vyčistím a vydezinfikujem podlahy, armatúry, umývadlá v kúpeľni aj v kuchyni, ako aj varnú dosku a okná.

Nemusím pritom používať žiadnu chémiu, stačí mi para, ktorá aj tak zničí až 99,99 % baktérií. Je tu aj detská poistka, takže sa nemusím neustále obzerať a báť sa výkriku. J A dokonca aj utierku na podlahovú hubicu natiahnem tak, že sa nemusím dotknúť špiny.

Na rade sú koberce

Moja mama miluje koberce a preto sú aj v našej chate zastúpené v hojnom počte. Na hubicu stačí natiahnuť klzák na koberec a čistenie zvládne pohodlne a rýchlo aj moja mama – také je to ľahké. Ak nechcete kupovať nové koberce, ale radšej obnoviť zašlú krásu tých starých, toto je môj recept, ako na to.

Jún patrí našej chate, preto sledujte www.uprataneskarcherom.sk aj naďalej a dozviete sa viac.