Interiér

Takto sa stane vianočná ozdoba aj z vašej obývačky

V prvom decembrovom článku sa u nás doma „vygruntovala“ kuchyňa. Lenže, (zrejme) aj u vás sa hlavné gro Vianoc odohráva v obývačke, kde si príjemne posedíte s vašimi blízkymi a rozdáte si darčeky, prípadne pochutíte na dobrotách pripravených v kuchyni. A práve preto musím dať poriadne dokopy aj túto hlavnú miestnosť domácnosti. Bez toho by to jednoducho nebolo ono.

Čo potrebujete na rýchle a pohodlné upratanie obývačky?  

Na toto mám jednoznačnú odpoveď – tepovač-extraktor a čistič okien s odsávaním Kärcher WV 5 Premium. V duchu metódy „zhora-dole“ začínam oknami, a teda čističom okien. Ten je taký náš domáci unikát. Umýva a pritom vôbec nenadáva. Je to veľmi schopný pomocník, vďaka ktorému sa bude lesknúť aj to najtvrdohlavejšie (ehm, najšpinavšie) okno. Ale ako to funguje?  

Je to veľmi jednoduché. Tento prístroj je ako klasická stierka na okná, obsahuje však silné odsávanie vody. Stačí teda so sprejovou fľašou na okno nastriekať špeciálny čistiaci prostriedok a prostredníctvom návleku týmto prostriedkom umyť okno. Následne stačí vziať čistič okien s odsávaním a prebytočnú vodu zotrieť a zároveň odsať klasickým stierkovým pohybom. Uvidíte, že vaše okná sa budú lesknúť.  

Tento fešák vydrží odsávať aj niekoľko desiatok minút, čo vám stačí na veľa okien. Navyše, vďaka dvom batériám v tomto konkrétnom modeli môžete okná čistiť bez prestávky.  

Bez čistých kobercov by to nebolo ono 

Vianoce si zaslúžia aj poriadne vyčistiť koberce. Pre takéto prípady mám doma aj spomínaný tepovač-extraktor Kärcher SE 5.100. Aj ten funguje jednoducho, takže jeho používanie zvládnete ľavou-zadnou. Ide o silný prístroj, ktorý do vlákien vašich kobercov a koberčekov nastrieka silný čistiaci prostriedok. Následne ho, už spolu aj s uvoľnenou špinou, odsaje do zásobníka na špinavú vodu.  

Je to mimoriadne jednoduchý proces, pričom tento pomocník je sám veľmi ľahký – s rovnakou ľahkosťou sa aj prenáša.  

Ja sa na Vianoce najradšej sústredím na vychutnanie atmosféry, nie na upratovanie. A to sa dá bez problémov práve s týmito pomocníkmi. Čítajte blog www.uprataneskarcherom.sk aj nabudúce – bude sa čistiť detská izba a kúpeľňa.