Interiér

Spálňa, detská izba a kúpeľňa bez baktérií: Ako na to?

Baktérie mi otravujú život, poviem to na rovinu. A predpokladám, že v tom nie som sama. A na Vianoce to platí obzvlášť, nemám okolo seba rada nič, čo ma oberá o príjemnú vianočnú atmosféru strávenú s blízkymi. Preto využijem aktuálne predvianočné obdobie na poriadne vydezinfikovanie nielen detskej izby, ale aj kúpeľne a spálne, aby sa nám na Vianoce doma tešilo o čosi príjemnejšie.

Čím sa dá pohodlne dezinfikovať akúkoľvek miestnosť?  

Najlepšie je mať doma čo najuniverzálnejších pomocníkov, akým je aj parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix. Pripravený na dezinfekciu a čistenie je do 30 sekúnd a jeho nádrž na vodu môžem kedykoľvek, aj počas používania, dopĺňať. Čistiť a dezinfikovať s ním v detskej izbe zvyknem rôzne kovové, ale aj tvrdšie plastové hračky. Jediné, na čo si treba dávať pozor, sú lakované drevené povrchy, prípadne tenký plast, ktorý by sa horúcou parou mohol zničiť.  

Doma šetrím na chemických čistiacich prostriedkoch, tento parný čistič totiž iba vďaka pare dokáže zničiť až 99,99 % bežných domácich baktérií. Ľahko sa tu vymieňajú hubice a ja osobne mám najradšej tú určenú na podlahu. Je to skoro to isté, ako keď vysávate, ale omnoho ľahšie. Spolu so špeciálnym návlekom zem nielenže zbavujete aj zažratých nečistôt, ale rovno aj dezinfikujete silou prírody.  

Detská poistka sa postará o bezpečnosť 

V prístroji je aj detská poistka, takže sa nemusím báť, že by si jedno z mojich detí ublížilo. Ako som spomínala, aj v kúpeľni má tento parný čistič skvelé využitie, fantasticky vyčistí aj obkladačky, a to vrátane vodného kameňa. No jednoducho multifunkčná pomoc (nielen) na Vianoce.  

December sa pomaly, ale isto, blíži ku koncu. Preto čítajte aj môj nasledujúci článok, v ktorom sa dočítate, ako si spríjemniť vianočné ovzdušie aj u vás doma.