Interiér

SMART TIPY: ako ukladať školské pomôcky a učebnice?

Ako sme písali v jednom z predošlých článkov venovanom študentským izbám, školské pomôcky, papiere a učebnice nie je ľahké udržiavať usporiadané tak, aby sme ich vždy našli. Dôležité je však nájsť si svoj systém, napr. aj pomocou zakladačov alebo aj šanonov. Pozrite sa, ako sa dajú usporiadať dokumenty úhľadne, citlivo a tak, že ich každý študent vždy nájde.

V peknom prostredí sa lepšie pracuje aj učí. Čo tak vdýchnuť študentskej izbe pokoj a estetiku vo forme úhľadných poličiek a stola? Hore šanony, v strede ďalšie zakladače na dokumenty a nižšie študentské knižky. Na stole kvetinka, ktoré zlepšuje vzduch, lampička a pripravený stoh papierov na zapisovanie.

Nevyhadzujte škatuľky, ktoré by sa vám mohli zísť ako organizéry na drobnosti, ktoré patria k študentskej izbe. Organizér rozdeľte na niekoľko priečinkov, do ktorých si rozkategorizujete rôzne skupiny predmetov (písacie potreby, náhradné náplne, a pod.).

Rovnako si porozdeľujte aj škatuľku určenú na predmety vyrobené z papiera (zápisníky, lepiace lístočky). Zošity pokojne uložte „na stojáka“ a oprite o rozdeľovače.

Rýchlo všetko nájsť vám ušetrí kopu času. Viac tipov na upratovanie celej časti domu nájdete aj naďalej na webe www.uprataneskarcherom.sk.