Exteriér

Pripravte na zimu nielen záhradu, ale aj svoj vysokotlakový čistič

Väčšina majiteľov domov vie, že niektoré súčasti domu alebo záhrady je potrebné pred príchodom najchladnejšieho ročného obdobia zazimovať. Vyhnete sa tak prípadným poškodeniam, ktoré môže studené počasie, spolu s ľadom a snehom, spôsobiť. Vedeli ste ale, že toto sa týka aj vášho vysokotlakového čističa? Pozrite sa spolu s nami, ako sa postarať o to, aby bezpečne prežil aj tohtoročnú zimu.

Čistenie auta vysokotlakovým čističom

Čo budete na zazimovanie potrebovať?

Ak doma máte vysokotlakový čistič Kärcher K 4 Full Control, určite ste jeho spokojným majiteľom. Aby vám však slúžil dlhé roky, bude potrebovať správne zazimovanie. K nemu budete potrebovať iba zopár vecí (naozaj to nie je také náročné):

  • Prívod elektrického prúdu
  • Nemrznúcu zmes
  • Záhradnú hadicu
  • Hadicovú spojku
  • Odtok na vodu
Čistenie fúrika tlakovým čističom

Najprv prepojte všetky súčasti

Prvým krokom je pripojenie vysokotlakovej hadice k čističu. Následne z pištole odmontujte pracovný nadstavec, napojte záhradnú hadicu na prívod vody a druhý koniec hadice vložte do nádoby s nemrznúcou zmesou. Ak máte čistič, ktorý disponuje vstavanou nádobou na čistiace prostriedky, v pomere 1:1 ju naplňte vodou a nemrznúcou zmesou.

Použite vysokotlakového čističa

Nasleduje veľké finále

Pripojte váš čistič do zásuvky, stlačte rukoväť pištole a držte ju stlačenú. Popritom zapnite čistič. A nasleduje veľké finále – po zapnutí čistič načerpá nemrznúcu zmes. Nechajte ho robiť si svoju prácu až dovtedy, dokým z pištole nezačne vychádzať pena (trvá to cca 10 sekúnd až minútu).

Nezabudnite vypnúť čistič a ešte raz nakrátko stlačiť pištoľ, aby sa prístroj odtlakoval. Ak disponujete vyberateľnou nádržkou na čistiaci prostriedok, vyprázdnite ju a odpojte prístroj od elektriny. Tak, a teraz je váš vysokotlakový čistič pripravený na zimu.

Aj napriek tomuto, relatívne ľahkému procesu, odporúčame vašu „tlakovku“ skladovať vo vyhriatych priestoroch, kde jej nehrozí naozaj nič.