Exteriér

Presádzanie kvetín na chalupe? Bez tlakového čističa ani na krok.

Jún na našej chate je plný zážitkov, o tom niet pochýb. Mama si ale najnovšie povedala, že musíme presadiť exteriérové kvetináče, ktoré zdobia okolie našej chalupy. To nejde bez obvyklých vecí, ako je dostatok čerstvej zeminy alebo… samotných kvetináčov. A hoci nejde o interiérové záležitosti, nedá mi kvety presádzať len tak, do špinavého.

Na pomoc prichádza tlakový čistič

Vysokotlakový čistič Kärcher K2 Full Control Car & Home u nás doma (a aj na chate) často nachádza svoje využitie. Máme k nemu príslušenstvo na umývanie auta, z čoho sa obzvlášť teší manžel. Čo však teší mňa je špeciálny plošný čistič určený na terasy a okolie domu, ktoré umýva bez rozstrekovania.

Ale naspäť k presádzaniu. Všetky kvetináče sme si položili na väčšiu plochu pred chalupu a pustili sa do práce. Keď sme z nich vytiahli celý obsah, prichádza čas pre nášho pomocníka – tlakový čistič.

Na miesto určenia ho pohodlne dopraví aj moja mamina, pretože má dve kolesá, ktoré uľahčujú presun. Regulovateľný výkon v troch stupňoch mi zase umožňuje zvoliť ten správny podľa stupňa znečistenia a v prípade potreby si môžem zvoliť aj režim s čistiacim prostriedkom.

Štvormetrová hadica dosiahne takmer všade a ak nájdem nejakú naozaj „zažratú“ špinu, je tu aj rotačná tryska s rotujúcim bodovým prúdom, ktorá ju zaručene dá dole.

Vysokotlakový čistič má viacero spôsobov využitia

Mať takéto zariadenie sa oplatí obzvlášť na chate. Keďže nám k nej vedie iba blatistá cesta, auto sa tu umýva pravidelne. Manželovi stačí nasadiť špeciálnu umývaciu kefu a následne trysku s penou. Umývanie je zároveň relatívne zábavná činnosť, pri ktorej často asistujú deti.

Vďaka zariadeniam Kärcher teda môžem svieži udržať nielen trávnik, kríčky (automatické zavlažovanie), ale aj kvetináče. A mamina má hneď dvojnásobnú radosť z pekných okrasných kvetov.

Som Lujza a na www.uprataneskarcherom.sk pre vás píšem, ako si zjednodušiť údržbu domu a bytu. Čítajte aj nasledujúci článok, kde prezradím, ako udržať v pohode aj skleník.