Interiér

Prečo práve ja?

Tak znie najčastejšia otázka žien, keď sa dozvedia, že ochoreli na rakovinu prsníka. Žiadna žena si nemôže byť na 100% istá, že práve ona nebude ďalšia. A to je nepríjemná vlastnosť tejto diagnózy.

 Lekári evidujú nárast výskytu rakoviny prsníka vo väčšine krajín sveta, najmä u žien nad 40 rokov. Typicky ženská choroba sa nevyhýba ani mužom, no zasiahne len 1% celkového počtu prípadov. Na otázku ako „vyzrieť“ na rakovinu prsníka neexistuje jednoznačná odpoveď. Pravidelný pohyb, vyvážená strava a aktivity znižujúce stres sú dobrý začiatok, i keď zbaviť sa hektického životného štýlu nie je vôbec jednoduché.

Čas hrá proti nám

Skúsenosť našich onkológov hovorí, že ak sa nález zachytí včas, žena má veľkú nádej na úplné uzdravenie. No strach pred desivou pravdou nás podvedome núti oddialiť návštevu lekára ako sa len dá. A to je chyba.

Osud našich pŕs je v našich rukách. Doslova! Nie nadarmo je samovyšetrenie takou dôležitou súčasťou prevencie. Začnite hneď a robte tak raz mesačne. Ak pri prehmataní a vizuálnej kontrole prsníkov a ich okolia zbadáte akúkoľvek odchýlku, vyberte sa k lekárovi. Žiadna panika, 8 z 10 nálezov je nezhubných. Slovensko stavilo na skríning a ženy po 40-ke môžu ísť na mamograf bezplatne.

Ružová je dobrá

Podpore prevencie rakoviny prsníka sa u nás venuje viacero organizácií. Ak opomenieme Ligu proti rakovine, azda najznámejšou je Ružová stužka. Povzbudiť slovenské ženy k zodpovednosti za osud svojich pŕs sa rozhodla aj spoločnosť Kärcher Slovakia. Na trh práve prichádza čistič okien Kärcher WV 2 v bielo-ružovom dizajne a logom ružovej stužky. Z každého predaného čističa venuje Kärcher 2 eurá fondu Ružová stužka na podporu prevencie. Zákazníci sa budú môcť zapojiť aj do súťaže o 4 robotické vysávače.

Obľúbený čistič získal niekoľko prvých miest v testoch vo viacerých krajinách Európy či už z pohľadu kvality, výkonu alebo hodnoty za peniaze. Veľkú časť zákazníkov tejto značky tvoria práve ženy a to je motív, prečo ich povzbudiť, aby mysleli aj na seba a užívali si zdravie v každom veku.