Riešenia pre veľké podniky

Pracanti, ktorí čakajú na váš rozkaz

V článku „Aby vaši hostia odchádzali a vracali sa s úsmevom“ sme vysvetlili rozdiel medzi strojmi, ktoré sú určené na použitie v domácnostiach a strojmi na profesionálne použitie. Už viete, čo treba vziať do úvahy, aby vám stroje slúžili dlho a kvalitne.

V tomto článku prinášame tipy na profesionálne stroje v jednotlivých kategóriách, na ktoré sa môžete vo svojej reštaurácii, kaviarni, penzióne či hoteli spoľahnúť. Neexistuje univerzálny zázrak. Aby ste udržali v čistote interiér i exteriér vašej prevádzky, potrebujete viacero strojov.

PARNÉ ČISTIČE

Parné čističe sú vhodné všade tam, kde je použitie chemických čistiacich prostriedkov nežiaduce. Napríklad v kuchyni, v kúpeľni a vo vestibule. Využívajú silu horúcej vodnej pary a vďaka rôznym nástavcom môžete čistiť hladké povrchy i úzke štrbiny.

Čistenie parným čističom Karcher

Tip: Kärcher SG 4/4

Kompaktný čistič Kärcher SG 4/4 s vynikajúcou účinnosťou dezinfekcie. Pracuje s tlakom pary 4 bar, pričom prietok pary môžete plynulo regulovať. Funkciou VapoHydro nastavíte plynulé nasýtenie pary s ohľadom na stupeň znečistenia povrchov. Čistiaci účinok zvýšite použitím vhodnej hubice – na abrazívne a hygienické čistenie. Stroj zásobujú vodou dve permanentne dopĺňateľné nádrže. Vďaka rýchlemu nahrievaniu môžete pracovať bez prerušenia.

Tento stroj je vhodný na univerzálne použitie pri čistení hladkých povrchov bez použitia chémie.

Viac informácií: https://www.kaercher.com/sk/professional/parne-cistice/parne-cistice/sg-4-4-10921040.html

UMÝVACIE AUTOMATY

Umývacie automaty sú bežci na dlhé trate – spoľahlivo si poradia s rozmernými dlažbami reštaurácií, vestibulov, predajní, jedální, zdravotníckych zariadení a pod. Postarajú sa o pozitívny prvý dojem.

Tip: Kärcher BD 50/50 C Bp

Dosahuje výborný pomer cena/kvalita. Tento kompaktný model poháňajú batérie, je teda použiteľný aj tam, kde nie je elektrina. Obsluha je veľmi jednoduchá a vďaka panelu EASY Operation intuitívna. Jeho plošný čistiaci výkon je 2 000 m2 za hodinu. Vyznačuje sa nadpriemernou životnosťou a odolnosťou. Stroj je vhodný aj na každodennú viaczmennú prevádzku.

Viac informácií: https://www.kaercher.com/sk/professional/umyvacie-automaty/umyvacie-automaty/rucne-vedene-umyvacie-automaty/bd-50-50-c-bp-classic-11270010.html

Umývanie podlahy strojom v hoteli

ZAMETACIE STROJE

Babie leto si podáva ruky s jeseňou a vidíme to na chodníkoch, cestičkách i v okolí budov. Jesenné dažde premieňajú popadané lístie a prach na zmes, ktorú má sotvakto v obľube. To je chvíľa pre zametacie stroje.

Tip 1: Kärcher S 650 2 V 1

Tento stroj je 5-krát rýchlejší ako ručná metla a navyše šetrí chrbát. Je vyrobený z materiálu, ktorý je odolný proti zlomeniu a korózii. Silný zametací valec a obe bočné metly dosahujú pracovnú šírku 650 mm. Štandardne má postranné kefy pre suché zametané nečistoty a 2 doplnkové postranné kefy s tvrdšími štetinami na uvoľňovanie a zametanie vlhkých nečistôt zo zeme. Stroj dopravuje nečistoty do 16 l nádoby na nečistoty.

Čistí vynikajúco, ľahko sa ovláda a je mimoriadne obratný. Odporúča sa na čistenie plôch 40 m² a viac (výkon až 1 800 m²/h). Výškovo nastaviteľné držadlo v 2 polohách s termorukoväťou možno optimálne prispôsobiť výške postavy užívateľa. Nádoba na nečistoty sa ľahko vyberá a bez kontaktu s nečistotami bezpečne ukladá a vyprázdňuje.

Viac informácií: https://www.kaercher.com/sk/home-garden/zametacie-stroje/s-650-2-v-1-17663070.html

Tip 2: Kärcher KM 70/20 C 2 SB

Ak si želáte ešte výkonnejší model, je tu stroj, ktorý je 6-krát rýchlejší ako ručná metla. Obojstranný pohon zabezpečuje vyvážený zametací účinok v ľavotočivých i pravotočivých zákrutách. Má prachový filter, čím sa stáva vhodným adeptom aj na zametanie v interiéri. Vďaka tomu, že zabraňuje rozvirovaniu prachu, ho oceníte aj v exteriéri.

Samozrejmosťou je možnosť nastavenia stroja tak, aby bol pre obsluhu čo najergonomickejší. Hlavný zametací valec môžete nastaviť a prispôsobiť rôznym druhom podláh.

Viac informácií: https://www.kaercher.com/sk/professional/zametacie-stroje-a-zametacie-stroje-s-odsavanim/rucne-vedene-zametacie-stroje-s-odsavanim/km-70-20-c-2sb-15171070.html

VYSÁVAČE

Vysávače – v detstve nočná mora, v dospelosti užitočný pomocník, pre podnikateľov v segmente HORECA nevyhnutnosť. V kategórii Professional ich delíme na suché a mokro-suché.

Tip 1: Kärcher T 10/1

Vysávač do suchého prostredia. Jednoduchý, spoľahlivý stroj, ktorý bez zbytočného hluku urobí svoju prácu. Zapnete ho pohodlne nohou pomocou veľkého spínača. Sacie koleno s klipovým systémom a plynulou reguláciou sacej sily umožňuje pracovať aj hodiny bez únavy. Vysávač dobre drží stopu vďaka dvom veľkým a dvom otočným kolieskam. Nárazník po celom obvode chráni nábytok pred poškodením. Vysávač je sériovo vybavený filtračným vreckom z netkanej textílie – v porovnaní s papierovými vreckami zachytáva dvojnásobné množstvo prachu.

Viac informácií: https://www.kaercher.com/sk/professional/vysavace/suche-vysavace/kotlove-vysavace/t-10-1-15271500.html

Tip 2: Kärcher NT 25/1 Ap

Tento stroj na mokro-suché vysávanie boduje svojou kompaktnosťou a mobilitou. Je priekopníkom novej triedy Ap (ApClean – poloautomatický oklep filtra), vyznačuje sa teda schopnosťou samočistenia a udržiavania optimálneho sacieho výkonu. Model NT 25/1 Ap určuje nové smerovanie v oblasti manipulácie a ergonómie. Nádoba s obsahom 10 litrov pojme suché i mokré nečistoty a vďaka funkcii oklepu filtra môžete vysávať aj dlhšie bez prerušenia.

Viac informácií: https://www.kaercher.com/sk/professional/vysavace/mokro-suche-vysavace/trieda-ap/nt-25-1-ap-11845030.html

TEPOVAČE

Tepovače vám pomôžu udržiavať textilné plochy v čo najlepšej kondícii.

Tip: Kärcher Puzzi 10/1

Tento „pán čistič“ si berie do parády koberce a čalúnený nábytok pomocou dômyselnej funkcie nástreku a extrakcie. Plochu navlhčí a s pomocou vhodných čistiacich prostriedkov z nej uvoľní a vytiahne nečistoty. Stroj s podlahovou hubicou a hubicou na čalúnenie je určený na hygienické čistenie malých a stredne veľkých plôch. Tento tepovač-extraktor dosahuje presvedčivé výsledky pomocou nástrekového tlaku 1 bar najmä pri čistení kobercov. Pracuje šetrne a vďaka úzkej podlahovej hubici ho môžete použiť aj v stiesnených priestoroch. Stroj je vybavený hákom na kábel ako aj držiakom ručného nástroja a sacej trubice.

Viac informácií: https://www.kaercher.com/sk/professional/cistice-kobercov/tepovace-extraktory/puzzi-10-1-11001300.html

SUŠIČE KOBERCOV

Vo vašom podniku to žije 24/7 a nemáte ten luxus nechať koberce po vytepovaní schnúť dva dni. Na scénu prichádza sušič kobercov.

Tip: Kärcher AB 20 Ec

Pomocník, ktorý na exponovaných miestach neobťažuje vzhľadom, farbou ba ani hlukom. Je kompaktný a ľahko ho presuniete kam práve potrebujete. Dobu schnutia vytepovaných kobercov skráti až o polovicu. Generuje sotva vnímateľný zvuk, čo ho kvalifikuje aj na použitie počas bežnej prevádzky či už v reštauračných a ubytovacích zariadeniach, alebo v administratívnych budovách. Energeticky efektívny motor má vďaka hospodárnej prevádzke dlhú životnosť. Na pohľad nenápadný stroj spoľahlivo vráti vaše koberce späť do hry.

Viac informácií: https://www.kaercher.com/sk/professional/cistice-kobercov/susice-kobercov/ab-20-ec-10040620.html

ČISTIČE NA OKNÁ

Aby ste vašim hosťom, alebo zamestnancom dopriali nerušený výhľad, potrebujete okná bez prachu a šmúh.

Čistenie skiel ručným čističom - vysávačom na betérie

Tip: Kärcher WVP 10

Skúste napríklad tento ručný čistič-vysávač na batériový pohon. Okrem okien vráti lesk aj vašim dlaždiciam a iným hladkým povrchom či už v priestoroch kúpeľní a toaliet, alebo v kuchyni. S ergonomicky vydareným čističom odvediete kvalitnú prácu vo výške pásu, očí, alebo aj nad hlavou. V akejkoľvek polohe produkuje konštantný čistiaci výkon. Rýchlootáčkový motor v tomto prístroji má vyšší sací výkon ako bežné podobné čističe. Vďaka manuálnemu dorazu sa čistiaca lišta dostane až k okrajom čistenej plochy. Batéria je vymeniteľná, môžete teda nerušene pokračovať v práci.

Viac informácií: https://www.kaercher.com/sk/professional/profesionalny-cistic-okien/wvp10-16335500.html

Zákaznícka podpora a servis

K prémiovým vlastnostiam profesionálnych strojov dostanete aj „business class“ zákaznícku podporu a servis. Odborní predajcovia sú pripravení zodpovedať všetky vaše otázky.

Najlepšou cestou k dlhodobo kvalitným výsledkom čistenia je kombinácia vhodného stroja a čistiaceho prostriedku pre daný typ povrchu a znečistenia. Nenechajte si ujsť možnosť pozvať odborného predajcu priamo do vašej prevádzky. Pomôže vám vybrať si vhodný stroj a príslušenstvo presne pre vaše prostredie, potreby a špecifiká. Otestujte váš budúci stroj vo vašom hoteli, penzióne, alebo reštaurácii!