Chcete šetriť prírodu? Záhradné čerpadlo vám to umožní
Exteriér

Návod: ako udržať záhradkárske potreby upratané?

Záhradkárske potreby zaberajú veľa miesta – s týmto faktom zrejme nič neurobíme. Ak sa však s ich uložením pekne popasujeme a aj sa nad ním zamyslíme, môžeme získať nejaké to miesto navyše. A neskôr ho vyplniť niečím, čo nám robí radosť. Nezáleží na tom, kde záhradkárske potreby skladujete, ide o to, ako ich skladujete.

Kľúčom k pohodliu je zavesenie

Keď pôjdete do obchodu s náradím nakúpiť záhradkárske náčinie, dbajte o to, aby ste kúpili také, ktoré má závesnú rúčku. Ak vaše náčinie disponuje takýmto „uchom“, môžete ho pokojne a najmä prehľadne zavesiť vedľa seba. Nielenže to bude lepšie vyzerať, ale využijete aj na prvý pohľad nevyužiteľnú stenu.

Zaobstarajte si záhradnú búdku

V dnešnej dobe si za pár eur môžete zaobstarať drevenú búdku (kôlničku), do ktorej si pohodlne uložíte všetky nástroje. Pozrite sa na obrázok – aj takto to môže vyzerať u vás na záhrade. Ak ste veľmi šikovní, môžete si takúto kôlňu vyrobiť dokonca aj sami.

Zeminu stačí oprieť do rohov a rôzne sadenice a iné drobnôstky, ktoré patria do záhradného sveta, si uložte do špeciálnej škatuľky a odložte do kôlne. Zaujímavosťou je, že aj drevenú búdku môžete bez problémov prebehnúť vysokotlakovým čističom Kärcher K 4 Full Control – zbavíte ju tak zbytočných nečistôt a môžete sa vrhnúť na záhradkárčenie.

Ste pripravení na sezónu? Čítajte www.uprataneskarcherom.sk a majte #UPRATANÉ.