Interiér

Návod, ako si upratať šatníkové drobnosti

Každý má rád drobnosti, ktoré ho robia krajšími: šperky, kravaty, doplnky do vlasov… a mnoho iného. Ale aby bol zážitok z obliekania dokonalý a aby ste nemuseli všetko hľadať zrovna vtedy, keď to budete najviac potrebovať, je dobré mať všetky tieto drobnosti prehľadne upratané podľa nejakého systému alebo spôsobu. Pozrite si náš návod, ako mať šatníkové drobnosti upratané „ako zo škatuľky“.

Základy ukladania drobností

Nie sme v škole, takže vás nebudeme nudiť dlhými poučkami o tom, čo je dobré. Ale tieto dve základné rady sú naozaj dôležité:

  1. Všetko, čo je mäkké a poddajné, ukladajte. Rukavice, sieťky na bielizeň, plastové tašky… je jedno, čo to je. Ak to je mäkké, nachádza sa v tom aj vzduch. Vypustite ho a všetko uložte podľa kategórií. Už žiadne krčenie.
  2. Do zásuviek veci ukladajte na výšku – vrátane predmetov ako sú balíčky vreckoviek, kancelárske potreby, lieky tak budete mať lepšie organizované a ľahšie všetko nájdete.

Doplnky k oblečeniu sú samostatná kategória

Čiapky, rukavice, kravaty… to všetko patrí do kategórie „doplnky k oblečeniu“. Ako ich ale uložiť tak, aby ste mali doma poriadok? V prvom rade pred upratovaním vypracte úložné priestory a prebehnite ich šikovným vysávačom Kärcher VC 5. Je bez káblov, nabíjateľný a dostane sa aj tam, kde bežné vysávače nie. Uložený ho môžete mať v šatníku, kde ho budete mať stále poruke.

Predmety úhľadne poukladajte do čistých zásuviek za sebou postojačky, aby ste ich pri otvorení vždy všetky videli (nedávajte ich teda na plocho na seba).

Aj šperky si zaslúžia čistý domov

Šperky sa nosením, ale aj len tak ležaním môžu zašpiniť. Práve preto je dobré ich pred novým uložením prečistiť napríklad malým parným čističom. Para v prístroji Kärcher SC 1 EasyFix Premium šperky zbaví až 99,99 bežných domácich baktérií, vďaka čomu vám nehrozí žiadna infekcia. Dávajte však pozor na čistenie bižutérie – para ich totiž môže nenávratne poškodiť.

A napokon, kúpte si nejakú peknú zásuvkovú šperkovnicu, do ktorej si šperky uložte podľa určenia. Bude radosť ich potom vyberať!

Ako na ďalšie drobnosti?

Aj intímne oblečenie ako spodné prádlo a ďalšie drobnosti si zaslúžia útulný domov. Takto si ich poskladáte a uložíte úhľadne a prehľadne:

Veríme, že aj váš domov bude po tomto článku o niečo prehľadnejší.