Interiér

Už ste videli najlepšie kombo na umývanie okien?

Umývanie okien nie je žiadna sranda za žiadnych okolností – jedine, že by vás bavilo. Ale keďže takých ľudí naozaj veľa nie je, múdri inžinieri vyvinuli zariadenia, ktoré dokážu zábavu spraviť aj z takej nudnej a namáhavej činnosti, akou umývanie okien bez pochyby je. Ako teda umývať okná a zároveň sa baviť?

Špinavé okná minulosťou

Na to, aby ste na špinavé okná len v zlom spomínali, vám stačí podarená dvojica vibrujúcej akumulátorovej stierky a čističa okien. Tieto dva prístroje ideálne fungujú spolu a hneď si vysvetlíme, prečo.

umývanie okien Karcher čističom

Ak chcete mať dokonalo čisté okná, stačí, keď vám v ruke v rámci prvého kroku bude robiť spoločnosť aku stierka Kärcher KV 4. Pomocou nej pohodlne odstránite aj silnejšie nečistoty, a to aj vďaka vibračnej funkcii. Relatívne veľká plocha stierky znamená, že aj väčšie okno budete mať zbavené nečistôt relatívne rýchlo.

aku stierka Kärcher KV 4 na okná

Stierka sa, navyše, vlhčí automaticky priamo z nádoby s vodou, takže nemusíte ani každých pár centimetrov na okno nanášať čistiaci prostriedok manuálne. Okrem toho je tu aj dlhá, 100-minútová, výdrž batérie.

umávanie obkladačiek v kúpelni aku stierkou

Vo dvojici to ide lepšie

Aby nebolo aku stierke smutno, dopĺňa ju aku čistič okien s odsávaním Kärcher WV 6. Po umytí okien stierkou KV 4 jednoducho vezmete Kärcher WV 6 a prebytočnú vodu, ktorá vznikla umývaním, rýchlo a efektívne odsajete, a to od vrchu pokojne až po podlahu. Tento čistič má zabudované odsávanie, takže vody, ktorú stierate, zároveň odsáva, takže zabudnete aj na kedysi časté kvapkanie vody.

umývanie kuchyne aku stierkou Karcher

Najlepšie na tom je, že s týmito zariadeniami neumyjete iba okná, ale aj iné hladké povrchy, ako napr. obkladačky, zrkadlá alebo sprchovacie kúty. Ide teda o naozaj multifunkčných pomocníkov do domácnosti, ktorí sa rozhodne nestratia pri rôznych činnostiach. Ich jednoduché čistenie a dlhá výdrž ich predurčuje na to, aby sa stali vašimi rodinnými obľúbencami.