Deti a zvieratá milujú neporiadok – s touto vetou bude súhlasiť zrejme množstvo rodičov. Detská izba totiž patrí k najkreatívnejším miestnostiam v dome. Odohráva sa tam množstvo aktivít, od hier až po nasávanie informácií. A každý rodič asi pozná nekonečné „cepovanie“ jeho detí, aby si konečne upratali izbu. Ak však do prostredia detskej izby vnesiete systém, bude upratovanie rýchlejšie aj zábavnejšie. Majte #UPRATANÉ a prečítajte si, ako udržiavať detskú izbu čistú.

 

Trik s názvom priebežné upratovanie

Keď je upratovanie zábava, nemajú problém ho robiť ani deti. Parné čističe Kärcher sú veľmi jednoduché na použitie, pričom efekt vychádzajúcej pary môže mať na deti aj motivačný vplyv (vidia, že čistia). Kärcher SC 4 EasyFix Premium je pritom ideálny práve do detskej izby. Hoci má dostatočnú silu, stále je „tak akurát“ malý.

 

Takýmto čističom je dobré prebehnúť aj detské hračky, ktoré tak zbavíte až 99,99 % baktérií a riziko alergií znížite na minimum. Dobré je aj to, že tento prístroj má detskú poistku, vďaka čomu zostanú vaše deti v bezpečí.

 

Knižnicu zbavte nečistôt a knihy usporiadajte podľa kategórií

Prach doslova miluje knižnice – detské či dospelácke. Povyberajte všetky knihy a prach utrite. keď budete knihy dávať naspäť, nezabudnite si vytvoriť systém a uložte ich podľa štýlu (náučné, rozprávky) alebo podľa abecedy. Všetko záleží len a len od vašej trpezlivosti.

 

V závislosti od veku vášho dieťaťa udržiavajte pokope aj školské potreby, ako sú pravítka, kružidlá, alebo písacie potreby. Usporiadané na stole ich vaša ratolesť vždy rýchlo nájde a nebude tak hroziť písanie úloh na poslednú chvíľu spojené s rozhádzaním všetkého navôkol pri hľadaní konkrétnych pomôcok.

 

Dôležité je novy systém vznikajúci v detskej izbe konzultovať priamo s deťmi. Ak sa totiž budú cítiť, že tento priestor je naozaj iba ich, bude sa im lepšie dariť udržiavať ho čistý. Nezabúdajte: je to predsa ich kráľovstvo.

 

Čistý vzduch je základ

Čím čistejší vzduch, tým lepšie fungujúca hlava. Ak chcete, aby sa ďalší veľký objav udial práve vo vašej detskej izbe, vybavte ju čističkou vzduchu Kärcher AFG 100. O čistenie sa stará špeciálny plazmový systém, ktorý kvalitu vzduchu bude udržiavať konštantne rovnakú. Vzduch je tak zbavený baktérií, vírusov a rôznych plynov. Už žiadne vymeškané hodiny v škole!

 

Sledujte aj web www.uprataneskarcherom.sk, kde nájdete dobré rady pre dobré gazdiné.