Interiér

Kuchyňa je hotová. Ako dať „do pucu“ aj nové podlahy?

Teraz sa možno spýtate, „o čom to tá Lujza hovorí, veď podlahy riešila v prvom dieli júlových článkov“. Je to pravda, rozdiel je však v tom, že vtedy som ich iba vysávala a zbavovala nahromadeného prachu, ktorý počas rekonštrukcie kuchyne vládol nášmu domu. Dnes je na rade finálne vyčistenie, dezinfekcia a odstránenie akýchkoľvek zvyšných kúskov lepidla alebo čohokoľvek stavebného.

 

Rekonštrukcia kuchyne je náročná vec

 

Ak ste už niekedy rekonštruovali akúkoľvek miestnosť u vás doma (a kuchyňu tobôž), zrejme mi dáte za pravdu, že to nie je nič jednoduché. V predošlých článkoch, ktoré hovorili o rekonštrukcii, som vám prezradila, ako to prebiehalo. A dnes sme v cieľovej rovinke: umývame podlahy. Na pomoc mi prišiel aj unikátny profesionálny prístroj – umývací automat Kärcher BR 30/4 C.

 

Tak toto je už iná vec!

 

Až dnes som zistila, že umývači podláh v reštauráciách alebo v iných priestoroch to majú celkom jednoduché, ak používajú tento umývací automat Kärcher. Hoci ide o profesionálne zariadenie, práve do situácií, aké nastávajú po rekonštrukcii častí domu alebo bytu, sa mimoriadne hodí.

 

Obrovský čistiaci výkon zbaví podlahu akýchkoľvek nečistôt, ako sú zvyšky lepidla, silikónu, alebo lepiacej pásky a šmúh od topánok. Manévruje sa s ním rovnako jednoducho ako s bežným kefovým vysávačom, takže ho zvládne používať ktokoľvek. A ak sa na zemi nájde naozaj zažratá nečistota, odsávanie sa dá vypnúť, čím čistiaci roztok získa na svoj účinok viac času.

 

A prečo som si čistenie a radosť z novej kuchyne tak užívala?

 

Dôvod je jednoduchý: keď sa človek teší na novú kuchyňu, všetko mu ide od ruky. A ak má na to takéto prístroje, je to o to lepšie. Tento automat totiž nielenže rotujúcimi kefami umýva, ale zároveň aj saje tekutinu, takže zem je okamžite po prejdení nielen čistá, ale aj suchá, čo ocení najmä naša domácnosť s deťmi.

 

Navyše stroj sa posúva takmer sám presne tam, kam ho nasmerujete, a to dopredu aj dozadu. Na jeho pohyb tak nemusíte vynaložiť takmer žiadnu silu. A jeho čistenie? O to sa postaral manžel. Vytiahol nádobku so špinavou vodou, vyprázdnil ju a mohli sme sa rovno postaviť k sporáku a začať variť večeru.

 

Príležitosť, akou je rekonštrukcia, dáva možnosti aj k uprataniu celého zvyšku domu. Ale to v najbližšom článku. Čítajte aj nabudúce www.uprataneskarcherom.sk.