Upratané doma

Krásny trávnik nemusíte mať len doma, ale aj na chate. Rýchlo a jednoducho.

Dokonalý trávnik je cesta k dokonalému oddychu – a nielen doma. S rodinou si totiž radi vyrazíme aj na chatu, kde nie je nič lepšie, ako po dlhom upratovaní sa vyvaliť na ležadlo na krásny zelený trávnik. Ten ale nezískate len tak, chce to veľa, veľa polievania. Našťastie existuje inteligentné zavlažovanie.

Automatické zavlažovanie pomôže vysnenému trávniku

Na chate sa chcem cítiť ako doma a práve preto tu potrebujem aj pekný trávnik. Keďže sa ale chystáme na týždňovú dovolenku v Tatrách, kam berieme aj maminu, náš trávnik nemá kto polievať. Spolu s manželom sme sa teda rozhodli, že aj na chatu si kúpime automatický zavlažovací systém Kärcher.

Všetko je to pritom nainštalované a nastavené v priebehu pár minút. Ovládací panel (časovač) manžel namontoval na stenu chatky a do zeme zapichol dve špeciálne čidlá. Tie majú zabudované merače vlhkosti a podľa toho dávkujú vodu na zavlažovanie. Ak by teda týždeň pršalo, zavlažovanie sa nezapne, pretože čidlá cítia dostatočnú vlhkosť.

Dobré je, že ak trysky nestriekajú tam, kam majú, celé zavlažovanie nemusím vypínať. Stačí k tryske podísť, prekryť dočasnou krytkou a nastaviť smer zavlažovania. Hneď teda vidím, či sú správne nastavené, a to bez akéhokoľvek odbiehania a skúšania.

Ak sa v čidlách počas našej neprítomnosti vybije batéria, zavlažovanie si pamätá posledné nastavenie, čiže trávnik rozhodne nezostane suchý.

Čerpadlo sa hodí aj na chalupe

Čerpadlo vody Kärcher BP 7 Home & Garden je na chalupe tiež úžasným spoločníkom, ktoré dokáže ušetriť nielen peniaze, ale aj čas. Vodu na zavlažovanie totiž ťahá priamo zo studne a má aj dva vývody. Okrem zavlažovania tak vodu môžem používať napr. na pranie.

A keď voda nie je potrebná, pretože zavlažovanie nepotrebuje zalievať trávnik, čerpadlo sa vypne. Je to naozaj jednoduché a efektívne riešenie chalupárskych problémov. Nechcete sa ani vy báť o trávnik? Urobte to ako my a nechajte to na automatiku. Čítajte aj nabudúce moje rady, ako si zefektívniť život v dome, byte alebo na chate. A teraz už musíme bežať, aby sme to do Tatier stihli ešte dnes. 🙂