Prach je postrachom mnohých – mojej rodiny nevynímajúc. A pretože august u nás patrí upratovaniu pivnice, je načase pripraviť si prostriedky, ktorým z pivnice odstránim nielen prach, ale aj pavučiny a ďalšie „strašidelné“ súčasti tohto tmavého miesta. V minulom diele som pivnicu zbavila hrubej špiny, teraz nasledujú drobné nepríjemné čiastočky prachu.

Dobrý vysávač je základ

Nech vám ani nenapadne púšťať sa do upratovania pivnice bez dobrého a výkonného vysávača. Ja som o zaobstaranie toho nášho poprosila môjho vždy ochotného manžela. A pretože chcem, aby sa do pivnice nebáli ísť ani deti (to viete, pavúky), bol najvyšší čas sa do tejto „operácie“ pustiť naplno.

Náš nový viacúčelový vysávač Kärcher WD 6 P je extra silný, čo sa do pivnice viac než hodí. Je relatívne ľahký, preto s ním v pohode vládzem pracovať aj ja. Filter, ktorý sa vo vysávači nachádza, je jednoducho, vyklopením kazety, vymeniteľný za nový. Aj ten starý sa však dá pohodlne vyčistiť, a to stlačením jediného tlačidla.

Na sucho aj na mokro

Moja „šikovnosť“ sa ukázala naplno aj v pivnici – podarilo sa mi vyliať fľašku vody, ktorú som tu mala na občerstvenie. Ale tento vysávač našťastie dokáže povysávať aj mokré nečistoty. Zaujímavá je aj funkcia vyfukovania, ak teda potrebujem niečo oprášiť, stačí do toho fúknuť. Samozrejme, že pri práci používam aj rôzne nadstavce, ktoré ešte zlepšujú upratovanie.

Manžel si zase pochvaľuje, že tento Kärcher má aj funkciu automatického odstraňovania špiny pri majstrovaní. Akékoľvek hobliny či prach sú teda automaticky odsávané priamo pri práci.

Pivnica bez prachu, šťastná pivnica

Naša rodinná pivnica po uprataní aku metlou a vysávačom získala nový výzor a je tiež bezpečné ju navštevovať. Žiadne pavúky ani zbytočný prach tu už viac nehrozí. Teda, aspoň do najbližšieho upratovania. Čítajte aj nasledujúci diel na www.uprataneskarcherom.sk, v ktorom budem čistiť a dezinfikovať regály.