Exteriér

Jeseň a lístie: Zbavte sa ho jednoducho a rýchlo

Nedávno bola jeseň vyhlásená najobľúbenejším ročným obdobím psov. Netreba sa čudovať, prečo tomu tak je – veď koho by nebavilo vyhadzovať lístie do vzduchu a hrať sa s ním? My ale vieme o adeptoch, pre ktorých to pomocou starých nástrojov až taká zábava nie je. Áno, hovoríme o vás, majitelia domov, veľkých terás a pozemkov. 

Zametací stroj spraví špinavú robotu za vás 

Ak máte veľké plochy, ktoré sú celé posiate napadaným jesenným lístím, bude pre vás špeciálny pomocník Kärcher S 650 2 v 1. Naraz dokáže odstrániť nielen suché, ale aj mokré nečistoty, a to vďaka dokopy až štyrom kefám. Bežný chodník očistíte jednoducho a rýchlo, šírka zametacieho stroja je totiž 65 cm. Dlhé rúčky sa postarajú o to, že trpieť nebude ani váš chrbát – nehrozí vám totiž prakticky žiadne zohýbanie.  

Zametanie lístia zametacím strojom

Zametací valec pohodlne odstráni všetko, čo mu bude stáť v ceste, pričom doma alebo vo firme sa ho oplatí mať, ak máte vonkajšie plochy väčšie ako 40 m². Nádoba na nečistoty má až 16 litrov, čo stačí na pekných pár kúskov lístia. Ovládať ho zvládne aj slabší človek, pretože to s ním ide v podstate samé. 

Máte menšie plochy? Vyskúšajte odfukovač lístia 

Ak nedisponujete obrovskými vonkajšími priestormi, ale aj tak by ste sa radi zbavili nadbytočného lístia, možno sa vám bude hodiť vonkajší odfukovač lístia Kärcher LBL 4 Battery Set. Silu fúkania si môžete nastaviť v 2 stupňoch a prístroj bude rýchlo pripravený na použitie vďaka silnej rýchlonabíjačke.  

Kopa napadaného lístia urobená fukárom

Ak máte doma rýchle auto, vedzte, že tento stroj ho možno prekoná – rýchlosť vyfukovaného vzduchu totiž dosahuje až 250 km/h. Dobrá vyváženosť a ergonómia sa postarajú o to, že bude radosť a zábava používať ho. Lístie, navyše, môžete pohodlne smerovať na jednu kopu. Nebojte sa ani vybitia, vďaka displeju vidíte, koľko času na upratovanie ešte máte.

Akumulátorový fukár na lístie - použitie

Zbaviť sa jesenného lístia je teraz jednoduché. Stačí mať doma tých správnych pomocníkov.