Exteriér

Hostia sú na ceste a chata nie je tip-top uprataná? Urobte toto.

Ak mám byť s čistotou mojej chaty na 100 % spokojná, potrebujem mať naozaj dokonalo upratané. A obzvlášť, keď k nám má prísť návšteva, s ktorou zahájime našu jarno-letnú chatovaciu sezónu. Volám sa Lujza a milujem, keď mám všade poriadok – vrátane chaty.

Čisté okná spravia veľa

Mať doma čisté okná je pre mňa nutnosť. No ak chcem spolu s rodinou večer vidieť aj nejaké to zviera, potulujúce sa popri chate, potrebujem ich aj tu. Aby som netrávila množstvo času s handričkou a nenadávala na večné šmuhy, máme tu bezpečne odložený čistič okien s odsávaním Kärcher WV 5 Premium.

Pretože v balení je aj sprejová fľaša s návlekom z mikrovlákna, okná najprv postriekam a rovno utriem. Zvyškovú vodu potom odsajem práve čističom s odsávaním, čím sa zbavím akýchkoľvek šmúh ešte predtým, než vzniknú. Na sprejovej fľaši si dokonca môžem nastaviť aj šírku čistenej plochy, čo mi ďalej šetrí čas.

Často mi zvykli liezť na nervy malé delené okná, kam sa často nedostanete, ani keď zo slovníka  vymenujete všetky nadávky. K tomuto stroju však mám aj doplnkové hubice na úzke okná, aké na chate často bývajú. Čerešničkou na torte je pre mňa aj mega dlhá výdrž batérie, ktorej stav vidím aj na displeji.

V hlavnej úlohe terasa

Terasa je pre mňa úžasné miesto, kde si spolu s rodinou vždy oddýchnem. Nastáva ale čas, aby som zmobilizovala všetkých a všetko a dala ju dokopy predtým, než príde návšteva. Úlohy sú rozdelené, veci z nej miznú rýchlosťou blesku a prichádza príležitosť pre nášho ďalšieho pomocníka – vysokotlakový čistič Kärcher K2 Full Control Car & Home.

Ide o malý prístroj, ktorý však pravidelne používam nielen ja na čistenie okolo chaty, ale aj manžel na svoje auto. Vďaka súprave Home Kit s veľkým plošným čističom rýchlo a pohodlne umyjem celú terasu za pár minút a bez rozstrekovania. Silu tlaku môžem nastaviť v troch úrovniach, takže akákoľvek zažratá špina nemá šancu. A keď chceme vyraziť na cyklovýlet, blato z bicyklov pomocou tlaku zmizne v priebehu sekúnd.

Mám rada šetrenie času – a to aj na chate. Čítajte moje príbehy aj naďalej na www.uprataneskarcherom.sk.