Dostať špinu pod tlak je s Kärcherom hračka - blog Upratané s Karcherom
Riešenia pre veľké podniky

Dostať špinu pod tlak je s Kärcherom hračka

My ľudia odjakživa hľadáme spôsob, ako zatočiť s nečistotami. Pochopili sme, že sa ich nikdy úplne nezbavíme, ale môžeme s nimi účinne bojovať.

Čisté prostredie nie je iba vecou estetiky. Udržiavať čistotu znamená zvyšovať bezpečnosť na pracovisku a predlžovať životnosť vozidiel či technologických zariadení. Už niekoľko desiatok rokov platí, že špinu, čo sa tvári odolne, treba dostať pod tlak.

Profesionáli vedia, že čistenie vysokotlakovými (VT) čističmi je tou správnou cestou vo svete čistenia bez kompromisov. „Zbehneme to wapkou“, alebo „umyjeme to Kärcherom“ sa stalo synonymom pre rýchle a efektívne odstraňovanie aj na pohľad nepoddajných nánosov špiny. KÄRCHER zdokonaľuje vysokotlakové čistenie už takmer 70 rokov a za ten čas prišiel s množstvom výkonových radov, patentov, inovácií.

Tak sa zrodili a neustále sa vyvíjajú studenovodné a horúcovodné VT čističe s elektromotorom alebo spaľovacím motorom, mobilné i stacionárne čističe s rozsiahlym príslušenstvom.

Stredná trieda – stávka na istotu

Pozrime sa na strednú triedu (HDS) vysokotlakových čističov KÄRCHER, ktorá spája inovatívnu techniku s prepracovanou ergonómiou ovládania. Veľkú silu s nimi udržíte na uzde po dlhý čas. VT čističe strednej triedy si vyberajú profesionáli, ktorí na každodenné čistenie potrebujú spoľahlivý mobilný stroj s veľkým akčným rádiusom a schopnosťou odstrániť znečistenie aj z ťažko dostupných miest.

VT čističe KÄRCHER sa delia sa na dve hlavné skupiny – studenovodné a horúcovodné. Studenovodné odstránia aj pevne priľnuté znečistenie na veľkej ploche, horúcovodné sú pri rovnakom tlaku ešte presvedčivejšie. S prehľadom zvládnu čistenie áut, strojov a zariadení, dielne, čerpacích staníc, fasád, plavární, výrobných liniek a priestorov i  športovísk. Sú certifikované aj na použitie v potravinárstve. Viete, že VT čističe Kärcher prispievajú k ochrane svetového kultúrneho dedičstva? Ako to dokážu, vám prezradíme v závere článku.

Čistenie strojov s vysokotlakovým čističom Kärcher

Vyladený kúsok 

Typickým predstaviteľom studenovodnej strednej triedy je napríklad KÄRCHER HD 8/18-4 MX Plus (, aktuálne v akciovej ponuke. Tento rad čističov získal cenu Red Dot Product Design Award 2018 (cena za vynikajúci produktový dizajn). Porota ocenila premyslene zladenú konštrukciu a funkčný dizajn. Napríklad dômyselnú kombináciu rôznych materiálov zabezpečujúcich istý úchop, no najmä možnosť prístupu k čerpadlu bez potreby otvoriť kryt v prípade servisu. 

VT čističe KÄRCHER strednej triedy sú hospodárne, maximálne efektívne a bezpečné. Horúcovodné čističe majú voliteľný režim eco!efficiency, ktorý prispôsobuje cyklus horákov tak, aby sa optimalizovala spotreba paliva pri zachovaní plného prietoku vody. Pri najhospodárnejšom teplotnom rozsahu (60 °C) sa tak spotreba zníži až o 20 %. Efektívnosť zabezpečuje vyladená technológia horákov a 4-pólový elektromotor s 3-piestovým axiálnym čerpadlom. O bezpečnosť stroja sa stará účinný filter, ktorý chráni vysokotlakové čerpadlo pred nečistotami. Tlmiaci systém vyrovnáva vibrácie a zlepšuje bezpečnosť a ergonómiu práce. Tú významne zlepšuje aj vysokotlaková pištoľ EASY!Force. 

Ergonomická pištoľ 

Vysokotlaková pištoľ KÄRCHER EASY!Force si vyslúžila uznanie unikátnou koncepciou ovládania. Ľudskú silu potrebnú na uchytenie a držanie spúšte znížila na nulu využitím spätnej nárazovej sily vysokého tlaku vody. Stačí zamieriť na znečistenie a VT čistič v kombinácii s touto pištoľou v priebehu okamihu premení vaše želanie na presvedčivý výsledok.

Inštitút pre testovanie a certifikáciu v Offenbachu v spolupráci s Ústavom priemyselného inžinierstva Univerzity v Kasseli podrobili pištoľ Easy!Force testu z pohľadu ergonómie. Test preukázal, že využitie spätnej nárazovej sily eliminovalo napätie ruky a svalov v prstoch počas práce. Menej sa tiež namáhajú zápästia, lakte a chrbát, čo znižuje riziko úrazov z presilenia. 

Ak je rýchlosť práce pre vás dôležitá, oceníte uzáver EASY-Lock. Nadstavce s ním vymeníte až 5-krát rýchlejšie ako bežné adaptéry so závitom. 

Na vysokotlakové odstraňovanie bežných nečistôt stačí použiť vodu. V prípade špecifického znečistenia si môžete vybrať spomedzi desiatok rôznych čistiacich a ošetrovacích prostriedkov. Sú optimalizované a certifikované na profesionálne použitie v rôznych výrobných a technologických prevádzkach, ako i v potravinárstve.

Vysokotlakový čistič Karcher - čistenie stroja

Sila, ale s rozumom 

Najpredávanejším a zároveň najsilnejším horúcovodný modelom v strednej triede je KÄRCHER HDS 10/20-4 MX Plus . 

Štvorpólový vzduchom chladený elektromotor zabezpečuje najvyšší tlak a prietok horúcej vody. Zabudovaný hadicový bubon s 20 m vysokotlakovou hadicou zaručuje voľnosť pohybu. 

Režim eco!efficiency, presné dávkovanie čistiacich prostriedkov a optimalizovaný výkon horákov znižujú vplyv na životné prostredie, ako i prevádzkové náklady. Patentovaná technológia trysiek, keramické piesty, turbodúchadlo a vynikajúca účinnosť čerpadla zabezpečujú najlepšie výsledky čistenia. Ovládanie je vďaka ukazovateľom na prístrojovej doske intuitívne a dômyselná konštrukcia uľahčuje transport čističa ako i manipuláciu.

Bezproblémový je aj servis aúdržba. Komponenty sú dostupné aj 10 rokov po skončení výroby jednotlivých modelov. 

Monumenty v správnych rukách 

A na záver sľúbená kuriozita. Zverili by ste niekomu do opatery stáročia, alebo tisícročia staré poklady svetového kultúrneho dedičstva? UNESCO sa už od roku 1980 s dôverou obracia na spoločnosť KÄRCHER, aby svojimi vysokotlakovými čističmi prinavrátila krásu a udržala dobrý stav svetových monumentov. Kärcher ich vyčistil už viac ako 140. Napríklad kolonádu na námestí Svätého Petra v Ríme, Brandenburskú bránu v Berlíne, sochu Ježiša v Rio de Janeiro, hlavy prezidentov vytesané do skál v americkom Mount Rushmore, ale aj viac než 3 300 rokov staré koloseum v egyptskom Luxore. Tomu sa hovorí prejav dôvery v schopnosti vysokotlakových čističov KÄRCHER!

Zadanie je zakaždým rovnaké – ekologicky neškodne a mechanicky šetrne očistiť monumenty. VT čističe KÄRCHER najskôr na podklad aplikujú 100-stupňovú paru. Tým účinne narušia organický materiál (machy, huby, lišajníky), ktorý vrastá do puklín monumentov. Odumretý materiál, ako aj zostávajúce nečistoty, povlaky a nánosy potom odstránia vysokým tlakom vody. Horúca para dokáže zneškodniť aj hlbšie zakorenené spóry, čo zamedzuje opätovnému rastu organického materiálu. 

S VT čističmi KÄRCHER máte svetové výsledky na dosah aj vo vašej prevádzke.