Exteriér

Decká sa chcú kúpať. Ale čo so špinavým bazénom alebo jazierkom?

Mať doma bazén, či už väčší alebo menší, považujem v lete za menšiu výhru. Schladí, zabaví, poteší a tak. Ale aj bazén si v zime a na jeseň odvykne od kúpania sa a na jar mi zostáva pohľad na smutný a špinavý priestor. Našťastie mám pomocníkov aj na toto – dnes vám poviem akých.

 

Na takéto práce využívam víkend

 

Sobota je pre mňa upratovací deň. Preto som si povedala, že práve túto sobotu nadíde tá správna chvíľa na umytie bazéna. Ale ako na to? Na odčerpanie vody z bazéna mám čerpadlo Kärcher SP 5 Dual. Aj keď sa vám teda v bazéne nazbierali nečistoty do 2 cm, tomuto čerpadlu to vôbec nevadí. Som rada, že môj manžel zariadil aj toto.

 

Rýchlosť, akou nám bazén vyprázdnil, je naozaj oslnivá – až 9500 l za hodinu. Opäť tu teda máme šetrenie mojej milovanej devízy – cenného času.

Po odsatí vody nezabúdam na čistenie tlakom

 

Keď odsajeme vodu (až do 1 mm, čiže takmer do sucha), nastáva čas sa trošku vyblázniť s vysokotlakovým čističom. Na čistenie takejto plochy sa najlepšie hodí naša ďalšia záhradná pomocná ruka s názvom Kärcher K4 Full Control. Je to naozajstný kamoš! Okrem toho, že ide o silný tlakový čistič, ide aj o univerzálne zariadenie.

 

Dá sa k nemu totiž dokúpiť špeciálna rotujúca kefa, ktorá pri čistení do nej zároveň dávkuje čistiaci prostriedok a nastaviť sa na nej dá dokonca aj uhol na prispôsobenie sa rôznym situáciám. Drhnúť tak môžem nielen povrchy bazéna, ale aj nášho záhradného jazierka. Zaplávať si predsa nikdy nebolo na škodu.

 

Svoju rodinu rada udržiavam fit a sviežu, čo sa mi s bazénom počas teplých mesiacov naozaj darí. Využívajte aj vy svoj bazén alebo jazierko, je to naozaj na nezaplatenie, čo mi aj v tento deň potvrdili šťastné a vykúpané decká. S prístrojmi Kärcher ich udržíte v skvelej kondícii po celú jar a leto.

 

Čítajte aj naďalej web www.uprataneskarcherom.sk, kde sa s vami delím o rady, ako ušetriť čas pre svoju rodinu.