Exteriér

Cyklovýlet bez špinavého auta? Čítajte, ako na to s Lujzou

Nemôže byť nič krajšie, keď sa celá rodinka zhodne na tom, že cez víkend vyrazí na cyklovýlet. Dobré bicykle a to, že sme všetci pokope, sa dokáže postarať o nádherný deň plný zážitkov. Čo ale vtedy, ak počasie ešte pár dní alebo deň pred výletom štrajkuje a zem bičuje dážď? Dnes vám poviem, ako vyraziť na cyklovýlet a pritom si zachovať aj čistučké auto.

 

Krok 1: nabaliť rodinu

 

Rodinka, do auta! Ešte ale chýbajú bicykle a náš pes. Bicykle naložíme do držiaka za auto alebo na strechu, psíka do prepravky do kufra a sme ready. Alebo aj nie – na výlety alebo prechádzky do prírody si so sebou beriem aj všestranného pomocníka, mobilný čistič Kärcher OC 3. Stačí naplniť 4 litrami vody jeho nádržku a teraz už naozaj môžem vyraziť.

 

Krok 2: výlet a po výlete

 

Po pár hodinách v prírode sme všetci zničení a radi by sme išli domov. Manželovi sa ale nechce neustále umývať auto. A práve v tomto momente prichádza využitie pre spomínaný mobilný čistič. Dá sa pohodlne nabíjať alebo aj napájať zo zásuvky v aute a je mimoriadne skladný, čiže ho zmestíte aj do obmedzeného priestoru. Je veľký asi ako kufrík.

 

Mierne zašpinené bicykle opláchnem čističom so špeciálnou kefou, ktorá nielenže mechanicky čistí, ale je priamo do nej vháňaná aj voda, čím je čistenie ešte efektívnejšie. Mám na tom rada aj to, že nejde o vysokotlakový čistič – voda má tlak iba o niečo vyšší ako klasická voda z kohútika. Počas štyroch minút, kedy vám vydrží voda, pohodlne umyjem všetko, čo potrebujem.

Keď viem, že bicykle alebo my budeme veľmi zašpinení, vezmeme si so sebou aj bandasku s vodou. Špeciálna hadička totiž dokáže vodu čerpať aj priamo z externého zdroja. Aké šikovné! Samozrejme, že opláchnem aj podrážky topánok a napokon aj psíka, na ktorého mám tiež špeciálny nadstavec – kefu, ktorá nielen češe, ale aj vháňa vodu. Náš pes tak dostáva aj pravidelnú masáž. Nízky tlak je totiž podobne príjemný ako záhradná sprcha.

 

Krok 3: a čo doma?

 

Doma stačí vyložiť bicykle a rodinku so psom a zaparkovať auto. Je to rýchle a jednoduché, nečaká vás totiž žiadne drhnutie zaschnutého bahna. A ďalšou vecou je, že ani váš manžel nebude naštvaný kvôli neustálemu umývaniu interiéru. A máme za sebou ďalší krásny výlet bez starostí a námahy (okrem tej cyklistickej J).

 

Mobilný čistič ale využijete aj doma na terase, kedy ním môžete omyť záhradné gumáky alebo opäť aj psíka, ktorý tak voľne môže behať aj po záhrade aj po vnútrajšku. A keď príde kamoška s malým a kočíkom, čistič ľahko pichneme aj do odkladacieho priestoru pod košík.

 

Lujza si rada uľahčuje veci, kedy len môže – a podobne môžete aj vy. Sledujte aj naďalej web www.uprataneskarcherom.sk a dozviete sa viac zo života Lujzy.