Interiér

Čo robiť, keď prach zo stavebných úprav zašpiní aj koberce?

Kto posledné týždne pozorne sledoval moje príhody z rekonštrukcie kuchyne, vie, že všetko dobre dopadlo a spolu s rodinou si novú súčasť domácnosti užívame plnými dúškami. Ale na jednu vec sme všetci zabudli: na koberce. Tie tiež utrpeli zopár prašných rán, ale nie je to nič, čoho by sa nedalo zbaviť pomocou šikovného tepovača.

Jeden koberec tu, druhý tam

Koberce mám rada, dokážu totiž zútulniť takmer akýkoľvek interiér. Najradšej ich ale mám vtedy, keď sú čisté a chodenie po nich je príjemné. Aby som ich dala do pôvodného stavu, pripravila som si tepovač-extraktor Kärcher Puzzi. Hoci ide o profesionálny prístroj, používa sa podobne ako tie domáce.

Prvým pánom na holenie je koberec v obývačke, ktorý namiesto pôvodnej farby tak trochu stmavol. Tento tepovač sa hodí na takmer akékoľvek koberce a má aj vysoký výkon, prach ani iné nečistoty tak nemajú šancu. Automaticky si dokonca dávkuje odpeňovač, čo vám pomôže pri oplachovaní šampónovaných kobercov – v nádrži na špinavú vodu sa totiž nedrží zbytočná pena.

V balení je všetko, čo potrebujem

Už v balení tohto prístroja som našla všetko, čo som na čistenie potrebovala. Okrem prídavnej rukoväte a doplnkovej podlahovej hubice na ťažšie dostupné miesta to bola napr. aj zásuvka pre špeciálnu, mega silnú umývaciu hlavu, ktorá si poradí už naozaj so všetkým.

Výhoda tohto stroja je v tom, že je pohodlne použiteľný aj na všedné dni. Je ľahký, príjemne sa presúva, čiže jeho ovládanie zvládne aj drobné žieňa (alebo v prípade potreby aj ratolesť). Špinavá voda sa pritom veľmi ľahko vyprázdňuje z nádoby a priamo na tepovači je aj malá zásuvka, do ktorej si môžem vložiť umývacie tablety určené na tepovanie. Šikovný detail!

Je to tak – ja som to naozaj dokázala. Aj keď nie sama – v rekonštrukcii kuchynského priestoru mi výdatne pomohla rodina a páni, ktorí samotnú rekonštrukciu vykonávali. Som rada, že sme to všetko zvládli. Je načase užiť si august. Sledujte aj nabudúce www.uprataneskarcherom.sk, ak chcete vedieť, čo ma najbližšie čaká.