Riešenia pre veľké podniky

Čo je mokré, to je čisté. Platí to aj dnes?

Jeseň je tu, daždivých dní pribúda a s nimi rastú aj nároky na čistotu v interiéroch a exteriéroch škôl. V školách sa denne premelú stovky detí a dospelých, takže „tety upratovačky“ nemajú o prácu núdzu. Môžu im školy pomôcť, aby ich práca bola rýchlejšia a kvalitnejšia?

Áno, ale neplatí to absolútne. Školstvo je finančne citlivá oblasť a aj preto náklady na čistiace práce neatakujú top priečky priorít. Výrazne však vplývajú nielen na kvalitu a kultúru prostredia škôl, ale aj na životnosť priestorov. A to už zaujíma aj ľudí, ktorí rozhodujú o rozpočtoch škôl.

Tak, ako sa školy v mnohom odlišujú, majú aj rôzne potreby. Všetky však musia čistiť veľké plochy – tvrdé podlahy na chodbách, v telocvičniach a v jedálňach, ako i desiatky okien a vitrín v triedach, na chodbách, kabinetoch a laboratóriách. Koberce sú však v každej materskej škole, kde sa na nich deti hrajú, učia a tam je zvýšená potreba udržiavať tieto povrchy v čistote. Školy sú si vo veľkej miere podobné aj v aplikovaní konzervatívneho prístupu – „čo je mokré, to je čisté“. Spoliehajú sa na mop, vedro, handru, saponát a cirokovú metlu. Slabiny tohto prístupu sa čoraz častejšie zrážajú s realitou.

Akú tvár ukazuje vaša škola?

Školy žijú v konkurenčnom prostredí a potrebujú zaujať žiakov, študentov i rodičov. Nielen študijným profilom, ale aj kultúrou prostredia. Tlak na ekonomickú efektivitu ich núti prenajímať svoje kapacity (napr. telocvične, jedálne), pričom nároky na udržiavanie vyťažených priestorov stúpajú. Preto nie je jedno, ako kvalitne a za aký čas tieto priestory vyčistia.

V uplynulom desaťročí mnohé školy zrekonštruovali telocvične a jedálne. Je na škodu, že nevhodným, alebo nedostatočným čistením sa ich podlahy postupne poškodzujú. Cestou je profesionálne riešenie. Nie je potrebné platiť čistiace firmy, úplne postačí zaučiť interný personál na obsluhu profesionálnych strojov. KÄRCHER je svetový líder v oblasti čistiacich systémov, produktov a služieb, pričom na každú oblasť má vhodné riešenie.

Čistenie okolia školy

Čistota sa začína vonku. Čím menej nečistôt prekročí prah školy, tým ľahšie bude upratovanie interiéru. Chodníky a vonkajšie plochy sú arénou pre zametacie stroje a fukáre. Vonkajšie plochy zbavia hrubých nečistôt, ktoré by sa inak dostali na podrážkach topánok do interiéru.

Zametanie, čistenie okolia školy

Umývanie podláh

V interiéri sú najviac namáhané tvrdé podlahy. Veľké rovné plochy najlepšie vyčistia podlahové automaty. Ich obsluha je pohodlná a ergonomická a na ich ceny dosiahnu aj školy. Môžete si k nim vybrať široké príslušenstvo počnúc kefami (pre rôzne tvrdosti podláh), cez čistiace a leštiace pady (vankúše) až po rôzne druhy čistiacich prípravkov. Veľká výhoda podlahových automatov je, že povrch je po čistení okamžite suchý, čím sa predchádza riziku pošmyknutia, úrazu…

Umývanie okien

Okná v školských budovách sú „iná káva“ ako tie doma. Ich veľké sklené tabule sa najlepšie čistia čističmi okien s predlžovacím nadstavcom. Poskytujú pohodlnú prácu aj pri polohe čističa nad úrovňou ramien.

Čistenie školskej kuchyne a jedálne

Kuchyne a jedálne musia spĺňať hygienické štandardy, preto nároky na čistenie týchto priestorov sú ešte vyššie. Dozrel čas zavrieť cirokovú metlu do skladu a vpustiť do arény stroje pripravené poradiť si aj s biologickým znečistením. A heslo „čo je mokré, to je čisté“ nahradiť prístupom – „rýchlo, efektívne a hygienicky“. Na túto misiu sú stvorené parné čističe. Chúlostivé povrchy zbavia choroboplodných zárodkov pomocou horúcej pary a bez použitia chemických prostriedkov.

Dielne a špecializované učebne

V školských dielňach a v špecializovaných učebniach základných a stredných škôl vzniká zmiešaný odpad. V tomto prostredí sa osvedčili mokro-suché vysávače, ktoré si efektívne poradia s nečistotami akejkoľvek konzistencie. V odborných školách (napr. stavebné, poľnohospodárske a pod.) si svoje odpracujú aj vysokotlakové čističe.

Kancelárie, internáty, škôlky

Podlahy v kanceláriách, škôlkach a internátoch sú spravidla pokryté kobercami. To je aréna pre suché vysávače a tepovače. Vďaka špeciálnym nástavcom sa dokážu postarať aj o svieži vzhľad sedacích súprav.

Riešenie na dosah

Požiadavky na čistotu v školách sú pod drobnohľadom hygienikov i verejnosti, aj s ohľadom na pribúdajúci počet detí s oslabenou imunitou. Preto nie je jedno, čím a ako často čistia školy svoje priestory. Ak sa vyberiete cestou profesionálnych riešení, výsledkom budú kvalitne a efektívne vyčistené priestory.

Umývanie chodby v škole automatom Kärcher

Profesionálne stroje Kärcher sú navrhnuté tak, aby podávali najlepší možný výkon s ohľadom na čas, kvalitu, ekonomiku a bezpečnosť práce. Kvalitné materiály a zodpovedajúca konštrukcia profesionálnych strojov umožňuje udržiavať dokonalú čistotu školských priestorov, plôch a zariadenia.

Spoločnosť KÄRCHER má riešenia a technológie na odstraňovanie akýchkoľvek nečistôt vďaka viac ako polstoročnému výskumu vo vlastnom vývojovom centre. Okrem presvedčivého výsledku prináša aj prvotriednu starostlivosť o zákazníka a jeho stroje. Využite možnosť pozvať obchodného zástupcu, ktorý stroje predvedie priamo vo vašej škole. Odborného predajcu Kärcher nájdete v každom regióne: vyhľadávanie predajcov a servisných centier.

Už viete, že nečistoty, ktoré vznikajú v útrobách škôl, efektívnejšie odstránite vyspelými a dostupnými strojmi, ako handrou namočenou vo vedre. V nasledujúcom článku vám predstavíme jednotlivé stroje, ktoré vyčistia vašu školu od podlahy po strop a vysvetlíme, ako fungujú. Ak sa chcete už v tejto chvíli dozvedieť viac, prípadne si dohodnúť termín s obchodným zástupcom vo vašom regióne, kontaktujte prosím naše call centrum.