Exteriér

Čistý skleník? Rýchlo a jednoducho aj na chalupe.

Skleník je pre niekoho veľmi dôležitou súčasťou života, a medzi týchto ľudí patrí aj moja mama. Pestuje si v ňom všetko možné a vďaka tomu často ušetrí peniaze za potraviny. Lenže skleník, to je samé sklo, a sklo sa špiní. Každý, kto sa sklené tabule na skleníku snažil už niekedy vyčistiť, zrejme vie, ako dlho to trvá. Ešte šťastie, že žijeme v 21. storočí.

Stačí nastriekať a zmyť

Rada robím svojej mame radosť, a preto, keď prídeme s rodinou na chalupu, snažíme sa jej pomôcť. Dnešný deň tak patrí skleníku. Priniesla som aj pomocníka – čistič okien s odsávaním Kärcher WV 2 Premium Plus. Celé to funguje jednoducho. Najprv jednotlivé sklené tabule postriekam roztokom priamo zo sprejovej fľaše, ktorá zároveň obsahuje aj stierku z mikrovlákna. Okno tak jednoducho umyjem.

Zvyšná voda však v tomto prípade nestečie a nezanechá šmuhy – stačí, keď priložím čistič s odsávaním. Funguje to ako klasická stierka, až na to, že tu mám aj spomínané odsávanie, ktoré zvyšnú vodu odsaje. Výsledkom sú absolútne žiarivé okná bez akýchkoľvek nedostatkov. Na malé sklá tu je aj užšia sacia lišta.

Náš skleník je vysoký, a preto mám aj predlžovaciu súpravu. Tá sa dokáže vytiahnuť o ďalšie dva metre, čo s prehľadom stačí aj na vysoké skleníky. Nabudúce to zvládne aj moja mama. Čistič si totiž pohodlne môže dať do bedrovej tašky.

Ako nahradiť v skleníku dážď?

Je tu ale aj ďalšia vec, ktorá priamo mamine pomáha usporiť ešte viac času aj peňazí a získať aj bohatšiu úrodu: Kärcher Rain System. Dá sa jednoducho nakombinovať z rôznych súčastí, pričom môže vzniknúť ľubovoľná dĺžka hadice. Umiestňuje sa priamo v zeleninových a kvetinových záhonoch, pričom kombinuje výhody mikrokvapkania a bežného zavlažovania.

Dokonalo tak dokáže imitovať príjemný dážď. Samozrejme, je tu aj ochrana vo forme redukčného ventilu a tlakového preťaženia. Ako vidíte, na maminu chalupu sme priniesli závan nových technológií, ktorý jej výrazne zjednodušuje život a šetrí aj čas.

Čítajte aj ďalej tipy a triky Lujzy www.uprataneskarcherom.sk.