Riešenia pre veľké podniky

„Čistota – pol života“ platí aj pre vozidlá

Umývanie vozidiel môže byť tá pravá podnikateľská cesta aj pre vás. Ako na to? 

Byť v pohybe je heslom dnešnej doby. Na cestách všetkých tried pribúdajú osobné i nákladné vozidlá a s nárastom mobility rastie aj dopyt motoristov po službách. Jednou z najvyhľadávanejších je umývanie áut. To je oblasť, ktorú KÄRCHER rozvíja už desiatky rokov.  

Spotrebitelia na značke KÄRCHER oceňujú schopnosť poradiť si prakticky s každým druhom nečistôt. Bez ohľadu na mieru znečistenia, alebo klimatické pásmo. Nie náhodou stroje KÄRCHER už mnoho rokov čistia vozidlá a motocykle po dojazde etáp na prestížnej Rally Dakar. 

Možno máte aj vy či vaši zákazníci pri pohľade na vášho tátoša z času na čas pocit, akoby ste práve absolvovali „Dakar“. Mať čisté auto nie je len otázkou kultúry, ale najmä funkčnosti jeho hlavných komponentov, na ktoré majú nečistoty nepriaznivý vplyv.  

Ak zvažujete, že práve umývanie vozidiel je pre vás tá pravá podnikateľská cesta, so značkou KÄRCHER neurobíte chybu. Zvládnete akýkoľvek druh interiérových či exteriérových nečistôt a akúkoľvek veľkosť či tvar vozidiel. Premyslený systém umožňuje zostaviť linku presne podľa vašich priestorových možností ako i preferencií vašich zákazníkov. Vďaka neustálemu vývoju sú umývacie linky KÄRCHER účinné, hospodárne, odolávajúce času a ohľaduplné k životnému prostrediu.  

Riešenia pre OSOBNÉ VOZIDLÁ 

Najpohodlnejšou voľbou zákazníkov je návšteva portálovej umývacej linky. Prvotriedna konštrukčná kvalita mechanických i elektronických segmentov v spojení s umývacími prostriedkami z vlastného vývoja potešia pri pohľade na umyté auto každého motoristu. Portálová umývacia linka pre osobné vozidlá je vhodná pre osobné vozidlá, MPV, SUV, dodávky do 3,5 t a pick-upy. 

Nejeden motorista považuje umývanie auta za relax a preferuje bezdotykovú autoumyváreň. Takým zákazníkom ulahodia samoobslužné KÄRCHER SB boxy, v ktorých osobné i obytné vozidlá, dodávky, pick-upy, motocykle, bicykle, prívesy a člny opäť získajú svoju čistotu a lesk.  

Ako sa svojpomocne dopracovať k čo najčistejšiemu výsledku a čo všetko vplýva na kvalitu čistenia, si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=z5KR02DzEMU 

Prínosy pre vašu prevádzku: 

  • Spotreba vody je od 50 do 200 l na 1 umývací cyklus v závislosti od použitého programu. Až 85% vody je možné recyklovať a vrátiť do okruhu! 
  • Krátke trvanie umývacích cyklov 5 – 12 min znamená vyššiu frekvenciu zákazníkov.                                                                
  • Vysoká kvalita čistenia –  spokojný zákazník. 
  • Bezúdržbová technológia frekvenčných motorov a remeňových pohonov zabezpečujú dlhú životnosť (až 15 rokov). Vysokokvalitný a vyladený systém znamená nízke prevádzkové náklady. 
  • Vďaka neustálemu vývoju spoločnosti KÄRCHER máte k dispozícii najnovšie inovácie a môžete sa oprieť sa o servis dostupný 24 hodín denne.  

Objavte svet umývacích liniek KÄRCHER pre osobné vozidlá:  https://www.kaercher.com/sk/professional/systemy-na-umyvanie-aut/motorove-vozidla.html 

Riešenia pre NÁKLADNÉ VOZIDLÁ 

V linkách KÄRCHER pre nákladné vozidlá poľahky umyjete dodávky, pick-upy, nákladné vozidlá s alebo bez prívesu či návesu, ale aj cisterny, ťahače, autobusy a prívesy. 

Linky KÄRCHER sú modulárne a môžete si ich flexibilne zostaviť presne podľa požiadaviek na kvalitnú, efektívnu, hospodárnu a spoľahlivú prevádzku so životnosťou bežne presahujúcou 20 rokov.    

Máme radi prírodu a preto venujeme spotrebe vody veľkú pozornosť. Väčšiu časť použitej vody dokážeme prefiltrovať v špeciálnom recyklačnom zariadení. Pracuje na mechanickom princípe filtrácie s pieskovo-štrkovým silikátovým filtrom s automatickým denným preplachovaním. Voda sa po prefiltrovaní privedie späť do umývacieho okruhu. Spotreba čistej vody sa tak zníži až o 85%, čím šetríme vaše prevádzkové náklady a minimalizujeme dopad na životné prostredie.  

Ako elegantne zvládnuť čistenie nákladných vozidiel: https://www.kaercher.com/sk/professional/systemy-na-umyvanie-aut/uzitkove-vozidla.html 

Idem do toho. Čo mám zvážiť? 

Potrebujem: 

  • Dostatočný zákaznícky potenciál (spádová oblasť v meste 5 km, na vidieku 12 km bez podobného zariadenia a 2 až 3 tisíc obyvateľov na jeden umývací box).  
  • Dostatočne veľký, vhodne umiestnený pozemok a dostupné inžinierske siete. 
  • Povolenia obce a úradov. (Ide o stavbu v zmysle stavebného zákona. Potrebné sú vyjadrenia dotknutých úradov a správcov sietí, projekto dokumentácia, stavebné povolenie a kolaudačné rozhodnutie. Pri dodávke „na kľúč vybavenie povolení preberá na seba dodávateľ technológie/stavby. Vybavenie povolení trvá približne 6 mesiacov). 

Priebeh výstavby: 

Stavebná a konštrukčná časť trvá asi 2 mesiace, montáž technológie 3-14 dní. Umyvár možno dodať ako samotnú technológiu smontážou, alebo ako kompletnú stavbu (na kľúč) vrátane technológie. Dodávka obsahuje všetko potrebné na inštaláciu a sprevádzkovanie umývacej linky s príslušenstvom, prípadne i recyklačné zariadenie a nádrž. Súčasťou linky je aj odlučovač ropných látok. 

Financovanie stavby: 

V prípade záujmu zabezpečíme vhodnú formu financovania na každý projekt osobitne (v spolupráci s finančnými inštitúciami). 

Prevádzkové náklady a návratnosť: 

V rámci ponuky bezplatne poskytneme analýzu potenciálu a návratnosti s ohľadom na konkrétnu lokalitu. Návratnosť závisí od polohy, zákazníckeho potenciálu, konkurencie a zákazníckych preferencií. Spravidla sa pohybuje od 24 do 48 mesiacov. 

Servis 

KÄRCHER je pripravený dohliadať na celý životný cyklus vašej umývacej linky. V každom regióne Slovenska pre nás pracujú školení špecialisti. Aj bez servisnej zmluvy vám základný spotrebný materiál (čistiace prostriedky, VT hadice, trysky, tesniace sady na čerpadlá) privezieme do 24 h, kefy a remene do 48 h a špecializované diely (napr. riadiacu elektroniku) do 4 prac. dní. Náhradné diely dodávame po dobu až 10 rokov po skončení ich výroby. V prípade zmluvného servisného vzťahu preberie KÄRCHER kompletnú údržbu na seba.  

Poradí vám: 

KÄRCHER Slovakia, s.r.o.

Peter Néky

Manažér predaja pre cieľovú skupinu WASH SYSTEMS

e-mail: peter.neky@karcher.sk / mobil: +421 910 788 847