Interiér

Čisté okná v pracovni rozžiaria aj vašu myseľ

Okná považujem za akúsi bránu do atmosféry domova – preto by podľa mňa mali byť čisté vždy, keď je to čo i len trochu možné. A platí to o to viac, keď sa mi nebezpečne rýchlo blíži termín vystúpenia. Ešte mam pred sebou desiatky strán a pauzy medzi učením si krátim čím iným, než… upratovaním. Dnes sú na rade okná. To aby sa mi lepšie čítalo.

Dobré svetlo je pre prácu dôležité

Možno by ste na to ani nepomysleli, ale špinavé okná dokážu poriadne znížiť priepustnosť svetla, čo má potom negatívny vplyv práve na učenie alebo prácu. A práve preto ste sa už v minulých dieloch mojich článkov mohli dozvedieť, že okná pravidelne umývam. Tentoraz sa čisteniu nevyhli ani okná v pracovni. Manžel je už síce jemne povedané na nervy, ale ja si idem tvrdo za svojim!

Bez elektrického pomocníka okná neumývam

Dnes si už ani neviem predstaviť, že by som okná mala umývať starým známym spôsobom – teda handričkou a stierkou. Aby mi všetko išlo „ako po masle“, manžel mi už dávnejšie kúpil čistič okien s odsávaním Kärcher WV 2 Premium. Je zložený z dvojice – sprejovej fľašky a stierky s odsávaním. Dostanete k nemu ale aj úzku saciu hubicu, ktorá odhalí aj tie najmenšie zákutia špinavých okien.

A prečo okná už neumývam inak ako s pomocou tohto prístroja? Manžel sa mi vždy smeje, ako sa ja dokážem vždy efektívne vynájsť. A o to lepšie to ide, keď sa má človek učiť alebo pracovať. Okno stačí s touto dvojičkou totiž iba pokropiť sprejovou fľašou a zotrieť pomocou návleku z mikrovlákna a špeciálneho čistiaceho prostriedku Kärcher. Okná takto stačí vydrhnúť a potom už iba prejsť stierkou s odsávaním.

To vysaje všetky prebytočné kvapky a nehrozia vám tak žiadne šmuhy. Celý prístroj je mimoriadne tichý, takže okná môžete pokojne umývať, aj keď kúsok od vás spí dieťa (často môj prípad). Batéria mi vydrží aj niekoľko umytí, 35 minút je totiž viac než dosť.

Tak čo, aj vy preradíte na efektivitu? Je načase! Sledujte ma aj naďalej na www.uprataneskarcherom.sk.