Exteriér

Chcete vedieť, ako využiť úžitkovú vodu na maximum?

Mám rada recyklovanie a ten pocit, keď zužitkujem niečo, čo sa pôvodne zdalo nepoužiteľné. Recyklovať sa ale pritom dajú aj prírodné zdroje. Naša Zem je to jediné, čo ako ľudia máme, preto aj ja, spolu s mojou rodinou, prispievame k ochrane životného prostredia – a to spôsobom, ktorý na svojej záhrade môže využiť naozaj každý.

Keď milovať dážď znamená šetriť prírodu aj peniaze

Vždy som mala rada dážď, ale skôr pre jeho vôňu a atmosféru, ktorú prináša. Keď sa stane, že sa nazbiera dostatok úžitkovej vody, znamená to príležitosť vytiahnuť môjho nového pomocníka, sudové čerpadlo Kärcher BP 1 Barrel Set. Nemám rada, keď veci vychádzajú navnivoč, a preto som sa rozhodla, že polievať budeme (keď je to možné) úžitkovou dažďovou vodou. Potrebujem na to práve spomínané čerpadlo a, ako inak, veeeeľký sud.

Polievanie záhradky

Odkedy mám sudové čerpadlo, v záhrade vôbec nepoužívam ťažké krhly, čo znamená ďalšiu úsporu času a námahy. V súprave je všetko, čo potrebujete – hadica, striekacia pištoľ, ale aj hadicové spojky (manžel vie, čo to je). Čerpadlo sa jednoducho pripne na kraj suda a razom začne ťahať vodu.

Ponoriť sa môže až do 7 m, má dlhý elektrický kábel a predčisťovací filter pre väčšiu bezpečnosť. Dobré je, že okrem prírody šetrím aj rodinnú peňaženku. Dažďová voda je hodnotná aj na živiny, čo je zase dobré pre moje záhradné kamošky – kvetiny, plodiny a kríky.

Zábava aj úžitok? Na to mám záhradnú sprchu

Deti sa na jar a v lete okrem bazéna tešia aj zo záhradnej sprchy Kärcher. Zmontovaná je za tri minúty a funguje nielen ako sprcha, ale aj ako zavlažovací tyčový nadstavec. Spotrebuje len minimum vody, pretože z nej ide príjemný jemný prúd vody, ktorý si môžem aj nastaviť. Dá sa ale nastaviť aj výškovo a dá sa použiť aj mimo špeciálneho stojanu.

Koniec dobrý, všetko dobré. Šetrím prírodu, peniaze, čas, námahu, a ešte aj zabavím rodinu. Hor sa na leto, ja som pripravená!

Čítajte aj nabudúce praktické domáce rady Lujzy na www.uprataneskarcherom.sk. Využijete ich nielen v exteriéri, ale aj v interiéri. Prajeme príjemné zavlažovanie a sprchovanie.