V uplynulé dni som spolu s mojou rodinou úspešne odštartovala chatovú sezónu. A pretože odmalička milujem poriadok, na chate si neodpočiniem bez toho, aby bola celá chata čistá odspodu až po vrch. Dnes si moju pozornosť získala povala, na ktorej sa (okrem tony prachu) skrývajú aj spomienky na moje detstvo.

 

Áno, dá sa to!

 

Presne toto som povedala rodine, keď mi oznámili, že „za hodinu sa nič také stihnúť predsa nedá.“ Budíček som si dala na 9:00 a hor sa na povalu. Ešte predtým som však v komore vzala pomocníka, ktorý mi umožní to celé do hodiny stihnúť. Deti a manžela som príkazom generála poslala hore odpratať škatule, aby uvoľnili miesto mne a môjmu vysávaču Kärcher WD 4 Renovation. Nie je síce najmenší, ale vynahrádza mi to megalomanským výkonom.

 

Je 9:20, povala odprataná

 

Keď rodina odpratala škatule tak, aby mi nezavadzali, zapínam môj ultrarýchly a ultravýkonný multifunkčný vysávač. Prachu na povale sa nemusím dotknúť, pretože všetka špina ide cez účinný filter priamo do veľkého zásobníka, ktorý viem ľahko vyprázdniť. Môžem ho ale použiť nie len na suché, ale aj mokré vysávanie.

 

9:30 a som v polovici

 

1000 Wattov výkonu je dosť na vytiahnutie všetkého prachu z povaly… Zároveň ale môžem mať zapnutú rúru bez toho, aby mi vypadli naše staré chatové poistky. Z vysávania v tomto prípade nie som ani unavená, pretože je tu aj ergonomická rukoväť a všetko príslušenstvo sa dá uložiť priamo na samotnom vysávači, čo mi šetrí aj cenné miesto. Sací výkon akoby ani nemal hranice – všetko mi stačí prebehnúť iba raz, čím šetrím čas.

 

Sacia hadica je hrubšia ako zväčša majú iné vysávače. Ak sa mi teda kde-tu zjaví aj väčšia nečistota veľkosti do 45 mm, môžem ju pokojne vysať. Špeciálne príslušenstvo, ktoré k vysávaču mám, je súčasťou výbavy Renovation, ktorá je určená pre tých, ktorí chcú vysávať rýchlo a efektívne.

 

9:40 a je koniec vysávania

 

Po dvadsiatich minútach hlásim koniec a vysávač dávam do parkovacej polohy, v ktorej mi nehrozí, že hadica spadne. Pozerám do prvej škatule, ktorú vidím a objavím svoje fotky z detstva. Zahrejú ma príjemné spomienky na dávne časy – a aj pre toto milujem upratovať povaly. 🙂 Zavolám rodinu, ktorá mi pomôže škatule dať na ich pôvodné miesto. Už však čisté a úplne bez prachu.

 

Nerobte si prácu navyše, keď nemusíte. Vhodné upratovacie zariadenia Kärcher vám pomôžu mať krajší a čistejší život. Čítajte aj nabudúce Lujzine rady – v  ďalšom diele budeme nastavovať pohodlné zavlažovanie trávnika.