Interiér

Ako pred Vianocami umyť a vysávať naraz?

Myslíte si, že tieto dve činnosti sa nedajú robiť naraz? Omyl, dajú. A ešte ako jednoducho! Hľadala som ďalšie spôsoby, ako zjednodušiť upratovanie nášho domu. Pri hľadaní som natrafila na „mopsávač“ Kärcher FC 5, ktorý spája to najlepšie zo sveta vysávačov a umývacích mopov. Obrovská úspora času aj peňazí, a v neposlednom rade aj námahy, ma presvedčila natoľko, že tohto pomocníka používam pri každej možnej príležitosti. 

2 v 1 skladnom balení 

Nová súčasť mojej domácnosti, čistič tvrdých podláh Kärcher FC 5, mi pomáha všade, kde mám tvrdé podlahy bez kobercov, čiže v kuchyni, obývačke, ale aj v chodbe. Keď si spomeniem, že ešte pred pár dňami som musela pred umytím podlahy ich najprv povysávať, nechce sa mi tomu veriť. Teraz mi totiž stačí chytiť mopsávač a razom môžem vysávať aj umývať naraz.  

Ako to vlastne funguje?  

Na spodku prístroja sú špeciálne rotujúce valce, ktoré sa automaticky vlhčia popri upratovaní. Túto špinavú vodu z nich automaticky odsáva zabudované odsávanie, čím sa zabezpečí neustála čistota valcov. Vždy tak zostávajú pripravené na použitie – ďalšie zbieranie špiny a nečistôt z podlahy.  

Čo je ďalšou super vecou, je, že tento prístroj ušetrí až 85 % vody, keďže nepracuje s veľkými dávkami vody. Podlahy sú tak takmer okamžite suché a pritom dokonalo čisté a zároveň povysávané. Žiadnemu členovi aj nečlenovi rodiny tak nehrozí pošmyknutie na príliš vlhkej podlahe.  

Upratuje flexibilne a rýchlo 

Na to, že nejde o zrovna najmenší prístroj, dokáže sa dostať všade tam, kde ho potrebujem, čiže aj pod nábytok a do všetkých okrajov. Taktiež je pre mňa záležitosťou sekúnd vyprázdniť vodu, resp. doliať novú. Takto má podľa mňa vyzerať všestranná pomoc v domácnosti.

A ako upratujete vy? Čítajte www.uprataneskarcherom.sk, kde nájdete kopu mojich upratovacích rád.