Interiér

Ako na vysávanie podlahy efektívnejšie a pohodlnejšie?

Ako z vašej obývačky urobiť „smart“ izbu?  

Všetko je dnes smart – telefóny, notebooky, ale dokonca aj varné kanvice. Preto som sa rozhodla, že sa už nebudem báť smart technológie ani vo vlastnej obývačke. Cez víkend k nám totiž domov prišli moje dve neterky, ktoré spolu s mojimi dvomi deťmi doma porobili niečo, čo sa nedá nazvať malým neporiadkom. Doma mi pod vlastným nosom vznikla doslova hora neporiadku.  

Riešením je vysávač. Ale inteligentný 

Spolu s manželom sme si už pred pár dňami zaobstarali robotický vysávač Kärcher Robocleaner RC 3. V mojej vlastnej obývačke sa dokáže zorientovať lepšie ako ja, má totiž všelijaké snímače, laser-y a kamery, vďaka ktorým presne vie, kam má ísť. Jeho inteligentná hlava vytvorí akýsi „plán vysávania“, takže je zaručené, že mu žiadna omrvinka z keksíka neunikne.  

Mať tento robotický vysávač mi umožnilo dokonca zbaviť sa diaľkových ovládaní. Presnú mapku (plán vysávania) vidím vďaka pripojeniu vysávača na našu domácu Wi-Fi na displeji môjho mobilu, takže túto trasu viem dodatočne aj meniť. A to, že je samostatný, neznamená, že by vysávanie flákal. Má totiž dômyselný systém kief a tiež gumové lamely, čo znamená, že každá špina ide rýchlo priamo do odnímateľnej nádoby na špinu.  

Schody nič neznamenajú 

Najprv som sa kúpy bála, pretože doma máme schody. Obavy však boli zbytočné, manžel sa v návode dočítal, že vysávač má špeciálne senzory, ktoré zabránia napríklad aj pádu. A ak narazí na nejakú prekážku, ešte pred dotykom s ňou účinne zabrzdí alebo sa im rovno vyhne. Spoľahlivo pritom povysáva nielen drevo, ale aj kameň a koberec s nízkym vlasom.  

Bola som prekvapená (a rodina rovnako), že náš nový robot dokázal vyčistiť aj priestory v rohoch a okrajoch stien, čo teda nie je vôbec obvyklé. A obzvlášť, keď som dala náš starší vysávač do rúk deťom.  

Verím, že odteraz už bude každé vysávanie zábava. Netere, synovci, deti – už viac nemáte šancu! Čítajte aj ďalší článok zo série Upratané s Lujzou. Budeme tepovať sedačky.