Interiér

Ako na Vianoce upratať dom za zlomok času?

Vianoce sú krásne obdobie, s tým sa nestotožňujem len ja, ale aj celá moja rodina. Je v tom však jeden háčik – na mne zvykne zostať upratanie domu, pretože manžel a deti majú u nás nadelené varenie. Už minulý rok som zistila, že dom sa na Vianoce dá pripraviť aj za zlomok času, stačí mať tie správne nástroje, ktoré vám v tom dopomôžu. Ale aké?  

Vysávač a parný čistič tvoria dokonalú dvojicu 

Ak chcem mať všetko rýchlo pripravené, nemôžem sa nechať vyrušovať. Je načase si pripraviť svoj dočasný arzenál zbraní proti špine a neporiadku v podaní vysávača Kärcher VC 6 a parného čističa Kärcher SC 4 Easy Fix Premium. Jeden ústupok museli urobiť aj chlapci – prípravu domu na upratanie som vymenila za urobenie zemiakového šalátu. Upratovanie som tak začínala s odpratanými a vyprášenými kobercami.

Najprv je na rade vysávanie 

Tento vysávač má mimoriadny výkon, ale je aj dostatočne úsporný. Je to naozajstný kamoš, pri náraze do prekážky sa totiž dokáže otáčať až o 360 °, a to plne automaticky. Môj háklivý nábytok je tak plne v bezpečí. Hubice sa mimoriadne jednoducho menia, a to vďaka systému s názvom QuickClick. Stačí ťuknúť a podlahovú hubicu nahradí napr. tá na čalúnenie. Nechýba tu ale ani automatické rolovanie kábla.  

A čo na to parný čistič?  

Spomínaný parný čistič sa dokáže postarať o vymazanie mastnoty alebo akýchkoľvek zažratých nečistôt z povrchu zemského naozaj efektívne. Stačí mu na to pritom iba čistá voda, ktorú premení na účinnú paru a odstráni tak až 99,99 % všetkých domácich baktérií. Znamená to, že pri čistení nemusím použiť žiadne chemikálie, čo je obzvlášť dobré najmä pre moje všetečné deti.  

Pohodlne som tak v kuchyni vydrhla kachličky, ale aj sklenené povrchy. Všetka mastnota je teda už minulosťou. Kuchyňa je teda pripravená na Vianoce. A trvalo mi to len zlomok času, ktorý som na to potrebovala predtým. Čítajte aj nasledujúci článok, budem upratovať obývačku.