Interiér

Ako na dokonalo sviežu a čistú kúpeľňu?

Kúpeľňa je miesto, ktoré najmä my, ženy, milujeme najviac na svete. Prerod z rozospatej potvory na stretnutie-chtivého človeka niekedy trvá dlhšie, niekedy kratšie. Každopádne, aj do tej mojej kúpeľne majú onedlho prísť pozvaní hostia – moji kamaráti, párik, ktorý už 8 rokov žije v USA. Budú u nás bývať týždeň, prísť majú o tri dni, takže je najvyšší čas začať s upratovaním.

Začíname s hladkými povrchmi 

Mám to šťastie a pri navrhovaní domu sme do kúpeľne dali nielen vaňu, ale aj sprchový kút so sklenenými stenami. Je to ale šťastie v nešťastí, šmuhy a zvyšky vodného kameňa sú tu na dennom poriadku. Zaobstarali sme si preto unikátny čistič na okná Kärcher WV 5 Premium. Nenechajte sa však zmýliť, pohodlne sa s ním umývajú nielen okná, ale akékoľvek hladké povrchy, čiže aj kachličky, steny sprchového kútu alebo aj zrkadlá.  

Funguje to ako zázrak 

Človek by ani nebol povedal, že takáto drobnosť dokáže urobiť až toľko „frajeriny“. Stačí sprejovú fľašku naplniť špeciálnym značkovým prostriedkom a prostredníctvom návleku z mikrovlákna poriadne vydrhnúť danú plochu. Potom prichádza čas na čistič okien s odsávaním. Stačí ho zapnúť a pohybmi zhora dole odsať všetku prebytočnú špinavú vodu. Výsledkom je plocha bez akýchkoľvek šmúh a stekajúcich nečistôt.  

Celé zariadenie si ale nemýľte s klasickým vysávačom, je totiž omnoho tichší a na jedno nabitie aj dlho vydrží. Špinavá voda sa dá vyprázdniť bez akéhokoľvek kontaktu s ňou, čiže o jednu vec ohrozujúcu čisté ruky v domácnosti menej.

Nemusím sa hanbiť za vodný kameň 

Pre mňa za mňa, nech teraz ku mne príde aj kráľovná. Sprchovací kút sa leskne novotou, kachličky žiaria a všetko mi to trvalo slabú trištvrte hodinku. Celkom krátky čas na to, že všetky hladké povrchy sú hotové. Kúpeľňa ale ešte ani zďaleka nie je hotová, ale to až v ďalšom článku. Čítajte aj nabudúce www.uprataneskarcherom.sk.