Interiér

Ako mať doma čistý vzduch aj na Vianoce?

Čističky vzduchu zažili ešte pred približne 10 rokov nemalý boom. Hoci dnes ju doma nemá ani zďaleka každý, treba povedať, že tieto zázraky (aspoň podľa mňa) zažívajú návrat. Keďže sa pred Vianocami u nás neustále varí a pečie, často sa kvôli tomu zhoršuje kvalita dýchaného vzduchu. A keďže k Vianociam patrí 100 % pohoda, je načase vyčistiť nielen koberce, podlahy, alebo okná, ale aj vzduch.  

Plazmový generátor? Ani ja som o tom predtým nepočula 

Čistička vzduchu Kärcher AFG 100 má v sebe zabudovaný plazmový generátor, ktorý zabezpečí pohodové dýchanie v takmer celom našom dome. Skrýva sa v ňom technológia, ktorá vyčistí všetky baktérie a ich maličké zárodky, ktoré sa vo vzduchu nachádzajú. Príjemné je aj to, že je tu aj zabudovaný snímač vzduchu, ktorý ho automatický čistí podľa toho, v akej kvalite aktuálne je.  

Ani väčší prach nemá šancu 

Aby sa aj väčšie čiastočky prachu nedostávali do našich dýchacích ciest, je tu aj viacstupňový filtračný systém. Ten v sebe ukrýva predfilter, ale aj HEPA filter a filter s aktívnym uhlím. Tým je zabezpečená absolútna pohoda, čo je mimoriadne skvelé pre môjho syna, ktorý je alergik. Čističky vzduchu kedysi zvykli byť obrovské a škaredé. Táto je iná, pôsobí skôr ako reproduktor a preto vďaka jej modernému dizajnu do nášho interiéru krásne zapadla.  

A čo som zistila až neskôr, plazmový generátor je absolútne bezúdržbový. Takže o ďalšiu vec, na ktorú je potrebné v interiéri myslieť, menej. To mi absolútne vyhovuje.  

Milujem pohodlie 

Ovládací panel a časovač sa postarajú o to, že mám doma čistý vzduch len tak, bez námahy. A to je pre ženu s kompletnou rodinou naozaj dobrá správa. Je načase sa pustiť do vianočnej večere a užiť si tie krásne chvíle s mojou rodinou. Prajem dobrú chuť a ďakujem za celoročnú priazeň.