Interiér

Ako dopadla sedačka po nájazde detí?

Našu domácu sedačku milujem. Poskytuje nám totiž príjemné zázemie na (nielen) večerný oddych. Lenže po návšteve mojich dvoch neteriek, ktoré sa s mojimi deťmi hrali vo vnútri kvôli dažďu o to výdatnejšie, vyzerá naša sedačka… prosto špinavo. Namiesto pátrania po dôvodoch, prečo, čo a ako, som chytila do ruky tepovač-extraktor Kärcher SE 5.100 a idem to tu celé dať dokopy.  

Tepovač sa v domácnosti s deťmi zíde kedykoľvek 

Víkend sa na sedačke podpísal asi najhoršie, ako mohol, a všetko je o to horšie, že tá naša nemá vymeniteľné poťah. Nezáleží na tom, čo za fľaky na nej sú, tepovač sa o ne postará. Konkrétne tento ide až do hĺbky vlákien, kde špinu uvoľní čistiaci prostriedok a následne je odsatý spolu s ňou preč. Celý proces je veľmi jednoduchý a zvládnem ho aj pomedzi iné činnosti, akými je napríklad varenie.  

K tepovaču sa dá dokúpiť špeciálna tepovacia hubica na čistenie čalúnenia, ktorá je mimoriadne pohodlná na používanie a zmestí sa do každého kúta, pričom sa ideálne hodí práve na tepovanie sedačky. Prístroj je ľahký a relatívne skladný, takže som nemala problém ho presunúť až na miesto určenia.

Nielen na sedačku 

Tento tepovač ale často využívam aj na iné súčasti domácnosti než ako len na sedaciu súpravu. Výborne sa hodí aj na menšie a väčšie koberčeky, a to vďaka širokému výberu rôznych nadstavcov, s ktorými je celkom sranda čistiť čokoľvek. Napr. tepovacia hubica na koberce dokázala, že sme po kobercoch mohli chodiť už po relatívne krátkom čase, na rozdiel od bežných tepovačov.  

Manžel sa mi smeje, že nejako podozrivo často tepujem. Nemá sa ale čomu čudovať, keď to ide tak ľahko. Vidím to tak, že nabudúce mi aj s tepovaním pomôžu tí, ktorí tu ten neporiadok najčastejšie robia – moje deti! 

Čítajte aj nasledujúci článok zo série Upratané s Kärcherom. Čaká ma dezinfekcia hračiek a kuchyne, ktorú mám spojenú s obývačkou.