Exteriér

Ako dať starému nábytku nový život?

„Môj obľúbený záhradný nábytok!“ povedala som si, keď som v pivnici pri veľkom upratovaní objavila moje staré kreslá a sedačku na záhradu. Lenže, ako všetko, čo dlho leží len tak v pivnici, aj nábytok bol v zanedbanom stave. Je čas zavolať rodinu a dať dokopy starý záhradný nábytok. Nemusím kupovať nový a ešte aj uľavím Matke Prírode.

Čo použiť na umytie záhradného nábytku?

Záhradný nábytok najlepšie dáme do poriadku pomocou vysokotlakového čističa – aspoň tak mi povedal manžel. S deckami sme všetko vytiahli von na záhradu a pustili sa do čistenia. Znie to náročnejšie, než to napokon bolo. Stačí totiž zapnúť vysokotlakový čistič Kärcher K3 Full Control a ideme na to.

Tento čistič má až 3 tlakové stupne, vďaka čomu môžem pohodlne umývať aj menej odolné materiály alebo časti záhradného nábytku. Aktuálne navolený tlak je pekne viditeľný aj na ukazovateli priamo na tlakovej pištoli. Je tu aj špeciálny režim nanášania čistiaceho prostriedku, kedy je tlak prispôsobený práve tejto činnosti.

Výsledkom jednoduchého čistenia, ktoré zvládne snáď každý, je krásne vyleštený záhradný nábytok, ktorý len čaká na to, kým ho posadím do záhrady, kde bude čakať na jedno z našich letných posedení. Ušetrila som rovno dvakrát – nielen financie priamo z peňaženky, ale aj životné prostredie, pretože som nekúpila nový záhradný set.

Vysokotlakový čistič sa dá využiť aj inde

Keď už máte takýto čistič doma, využijete ho aj inde. So špeciálnymi nadstavcami sa dá použiť aj na umytie auta alebo veľkých lamiel elektrických roliet. Ideálny je aj na terasovú podlahu, ktorú efektívne zbaví akýchkoľvek nečistôt. Je zaujímavé vidieť ten rozdiel, ktorý nastane pri pohľade na rovnakú scénu predtým a potom.

Verím, že aj vďaka mojim radám ste dali vašu pivnicu pekne do poriadku. Čítajte aj naďalej uprataneskarcherom.sk.