Popri učení sa textov na novú rolu, ktorá ma čaká už o dva dni, človeku napadne všeličo. Práve preto som dala do poriadku celú pracovňu, pričom som objavila aj škatuľu starých hračiek, s ktorými sa moje deti už nebudú hrať. A práve preto nastal čas, aby vymenili majiteľov a potešili iné detské duše. Lenže hračky sú doslova liahňou rôznych baktérií, preto ich pred darovaním treba vyčistiť.

 

Parný čistič mi v tom pomôže

 

Okrem jednoduchšieho modelu parného čističa, ktorým robím nenáročnejšie práce, na doma si občas na špeciálne príležitosti požičiam aj najvýkonnejší model Kärcher SC 5 Easy Fix. Ten má aj zaujímavú funkciu, ktorá vhodne dopĺňa paru, a síce horúcu vodu – na hračkách sa totiž občas zjavil aj fľak z jedla, ktorý jednoducho nešiel dole. Vďaka vode sa jednoducho rozpustil a para sa postarala o zvyšok.

 

Tento pomocník má aj permanentne dopĺňateľnú nádobu s vodou, takže pre jej doplnenie nemusíte ani prerušovať upratovanie. Pri čistení sa okolo mňa neustále motajú deti, vhod tak padne aj detská poistka a bezpečnostný ventil. Aj tento prístroj má regulovateľný stupeň pary, čo sa hodí na rôzne typy hračiek (plastové, drevené a pod.)

 

Pre deti je to ideálny prostriedok

 

Parné čističe navyše nepoužívajú žiadne čistiace prostriedky, takže sa nemusíte báť problémov so zdravím detí, pretože zničených je až 99,99 % baktérií. Okrem tohto benefitu mám dobrý pocit aj z toho, že šetrím aj financie za čistiace prostriedky a životné prostredie. Tých výhod je tu teda viac než dosť. Po efektívnom a navyše mimoriadne rýchlom vyčistení hračiek putujú tam, kde nájdu nový domov – k deťom, ktorým urobia radosť.

 

Využitie nájde aj vo zvyšku domu

 

Keď práve nebudete čistiť hračky, takýto parný čistič Kärcher využijete aj v kuchyni, obývačke alebo kúpeľni. Spotreba čistiacich prostriedkov sa u nás doma razom znížila aj o 70 %, z čoho sa veľmi teším.

 

Tak, pracovňa je uprataná. Čo to bude nabudúce? Sledujte moje príbehy na www.uprataneskarcherom.sk a uvidíte.