Keď už som sa pustila do upratovania pivnice, nedá mi nedať „do pucu“ aj police, v ktorých mám uskladnené džemy, zaváraniny, prípadne vínka. Moja rodina miluje tieto zdravé domáce sladkosti, preto ich pravidelne doma pripravujeme. Je z toho celkom príjemné trávenie rodinného času. A tá chuť, ktorú potom sladkosti získajú!

 

Hygiena a bezpečnosť sú dôležité aj v pivnici

 

Nemám rada chemické prípravky, preto aj v pivnici využijem stálicu v mojej domácnosti, parný čistič Kärcher SC 4 EasyFix. Na tomto zariadení mám rada najmä to, že akýkoľvek povrch zbaví až 99,99 % baktérií, a to bez akejkoľvek „umeliny“, je to jednoducho voda a vysoká teplota, ktoré baktérie skutočne zabijú.

 

Najťažšie na celom „procese“ je vlastne dať dolu z políc všetky poháre. Všetko ostatné je mimoriadne jednoduché a rýchle. Pomocou parného čističa dokážem zbaviť baktérií dokonca aj kúsok vykachličkovaného povrchu, ktorý v pivnici mám. Stačí na suchý zips nasadiť utierku z mikrovlákna a baktérie pekne odstránim odkiaľkoľvek. Na jemnejšie povrchy stačí znížiť intenzitu pary, na naozaj silno „zažraté“ nečistoty zase zvýšiť.

 

A keď je hotovo, zistím, že ušetrím

 

Všetky police sa lesknú ako nové, celá pivnica doslova žiari a vonia čistotou. Najlepšie na tom je, že po tom všetkom ešte zistíme, že vlastne ušetríme aj na nákupe čistiacich prostriedkov a naše deti budú vždy v bezpečí bez akýchkoľvek chemikálií. Naozaj efektívne čistenie už u nás doma neznamená nakúpiť čo najviac extra-silných chemických prostriedkov. Stačí mať poruke vhodných pomocníkov.

 

Parný čistič pravidelne využívam aj vo vnútri domu, na vydezinfikovanie a preleštenie rôznych povrchov. Pohodlne tak udržím bez baktérií napr. aj detské hračky. Sledujte moje upratovacie zážitky na www.uprataneskarcherom.sk aj nabudúce – čaká ma odhaľovanie ukrytých klenotov vo forme nábytku.