Interiér

Ako sa postarať, aby detské hračky vydržali čo najdlhšie v dobrej kondícii?

Hračky: ktoré dieťa by ich nemilovalo? Rovnako je to aj u nás. Hračky sú pravidelne hádzané, odkladané, vykladané, miliónkrát skladané a rozkladané… a preto ich treba raz za čas poriadne vyčistiť a vydezinfikovať. Po víkende plnom detí to u nás doma vyzeralo ako po páde atómovej bomby. Ale keď sa mi už podarilo všetku špinu povysávať a vytepovať sedačku, dezinfekcia hračiek bude malina.  

Hračky sa najlepšie čistia parným čističom 

Málokto by to zrejme povedal, ale na čistenie hračiek sa fantasticky hodí parný čistič Kärcher SC 4 EasyFix. Keďže hračky patria deťom, nepatrí na ne žiadny chemický čistiaci prostriedok. Parný čistič využíva vodnú (parnú) silu prírody. Hračky stačí prebehnúť práve parou a špeciálnym nadstavcom a razom budú ako nové.  

Para nielenže zabije až 99,99 % baktérií na hračkách, ale aj rozpustí nečistoty. A to všetko bez akejkoľvek chémie. Pozor treba dávať iba pri jemných drevených alebo plastových hračkách – vtedy stačí iba hračky iba mierne prebehnúť. S týmto Kärcherom vám ale nedá zostať iba pri detských radovánkach. Množstvo rôznych nadstavcov vám umožní vyčistiť takmer čokoľvek.  

Keď už mám čistič v ruke… 

Nedá mi to a parný čistič nasmerujem na kuchyňu. Deťom som, samozrejme, počas víkendu spolu s manželom pripravila rôzne dobroty. A práve z mäsového ragú s cestovinami mi na dlaždiciach za kuchynskou linkou zostalo kopec nečistôt. Žiadny problém. Prístroj som zapla, odovzdala manželovi a sadla som si na stoličku. Tak krásne mu to išlo, a opäť, bez akejkoľvek chémie, čo je obzvlášť pri jedle mimoriadne dôležité! 

Ak si k prístroju dokúpite aj podlahovú hubicu, poľahky vydezinfikujete a zbavíte nečistôt aj tvrdé povrchy, ako napr. kuchynskú podlahu. Tá sa bude zase lesknúť ako nová, bez ohľadu na to, čo si ešte pred pár hodinami odžila.  

Nenechávajte nič na náhodu a prečítajte si aj nasledujúci článok zo série Upratané s Kärcherom. Venovať sa budem podlahám v celom dome.